Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Spolok farmárov Slovenska ministrovi: Rozprávky sú pre deti a nie pre nás

Spolok farmárov Slovenska ministrovi:  Rozprávky sú pre deti a nie pre nás
insert_photoTASR - ačová konferencia Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018. Na snímke členovia prípravného výboru zľava Milan Kyseľ, Anna Balková, Marian Mičko a Juraj Hospodár.

Prinútili ste nás opäť predstúpiť pred média. Sedem mesiacov počúvať o ovečkách, kozičkách, remízkach a rybníčkoch len poukazuje na to, že ste doteraz nezistili, že riadite rezort. Už nie ste opozičný politik, už ste za túto tragédiu priamo zodpovedný.

SFS: Máme toho dosť, ktorá dnes reálne riadi ministerstvo

Prestaňte vyplakávať akú ťažobu minulosti ste zdedili, toto platí pre každý rezort, kradlo sa zrejme úplne všade. Sme znechutení ako sa zneužívajú farmári, keď to niekomu vyhovuje.

Farmárske štrajky sme organizovali my a na žiadnom sme Vás nevideli. Počas štrajku farmárov nikto z nás v žiadnych maštaľkách neprespával, takže nerozumieme o čom Vy stále rozprávate. Päť nocí sme spali v Bratislave, na Tyršovom nábreží. Tá fraška, ktorej ste sa Vy zúčastnili bola v skutočnosti predvolebná kampaň strany Máme toho dosť, ktorá dnes reálne riadi ministerstvo. Nemáme žiadnu vedomosť o koaličnej zmluve medzi OLaNO a Máme toho dosť a od tejto skupiny sme sa už dávno dištancovali, vieme čo sú zač.

Bezzubé stropovanie

Keď nám pretiekol pohár trpezlivosti pri Matečnej, videli sme vo Vás iskierku nádeje záchrany celého vidieka. To, čo tu ale páchate ostatných 7 mesiacov je skutočná tragédia, na ktorú doplatí celé Slovensko. Zmeškali ste možnosť zmeniť celý korupčný systém dotácií a všetci by mali vedieť, že informácie ste mali riadne a včas. Stropovanie, tak ako ho hodláte zaviesť, je úplne bezzubý nástroj a je potrebné jasne povedať, že sa dotkne v skutočnosti pár fariem z celkového počtu 25 000.

Pre koho to takto chystáte? Prečo do dnešného dňa nie sú odškodnení chovatelia ošípaných, ktorým ste prikázali zlikvidovať chovy? Pomenujte jasne, kto je vlastne Váš nepriateľ! Kto je ten škriatok, ktorého stále spomínate? Komu vlastne stúpate na otlaky? Komu v skutočnosti beriete a komu chystáte ten „válov“? O akej personálnej renesancii to rozprávate?

Nulový výtlak v “pláne obnovy”

O toxicite Vašich nominantov ste vopred vedeli! Kde zmizli Vaše požiadavky na čestnosť, transparentnosť a čistotu? Tí ľudia, čo ste dosadil do vysokých funkcií sú výsmech týchto vlastností. Všetci odborníci Vás opustili, už nedokázali počúvať Vaše rozprávky.

Vaše absolútne nepochopenie rezortu ilustruje nulový výtlak v „pláne obnovy“, nedokážete identifikovať kľúčové potreby rezortu, nedokážete ich kvantifikovať ani naceniť. Vaše skutočné priority je jasne vidno v tom, že sa poľnohospodárstvo zrejme nebude zúčastňovať na obnove krajiny.

Zo 4 kľúčových vecí sa Vám 4 nepodarili. Neveríme, že dokážete pripraviť dobrý a Slovensku prospešný návrh intervenčnej stratégie a upozorňujeme na to, že takto Slovensko pochováte do roku 2029. Toto sú skutočné dôvody prečo kričíme a bijeme na poplach. My na vidieku žijeme, my sme vidiek a nám nie je jedno, čo s vidiekom bude. Preto prosíme premiéra aby zasiahol kým je ešte možnosť napraviť Vaše zlyhania a chyby.

Juraj Hospodár, spoluorganizátor štrajkov

Anna Balková, Spolok Farmárov Slovenska

Milan Kyseľ, splnomocnený zástupca exporadcov ministra

Radoslav Kapráľ, zástupca rodinných farmárov

Autor článku: TS Spolok farmárov Slovenska
Zdroj obrázku: TASR - ačová konferencia Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018. Na snímke členovia prípravného výboru zľava Milan Kyseľ, Anna Balková, Marian Mičko a Juraj Hospodár.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
16 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Oršuľák
Pavel Oršuľák
15. október 2020 6:54

Kyseľ, Balková, Hospodár prestaňte fňukať ako malé decko keď mu zoberú hračku. Nedostali ste sa do požadovaných funkcii, tak teraz špinite výmyslami a hlúposťami. Fúúúj.

Miro
Miro
15. október 2020 7:09

Pán Oršulák ľudia doteraz nevedeli že pri štrajkoch išlo o funkcie. Super, preto strana Máme toho dosť asi zmení názov Sme už spokojní. Mysleli sme si že tie slzy v očiach chlapov boli úprimné a to bolo len divadlo. Ministerka kultúry zbiera teraz dotazníky o poklese tržieb nezabudnite sa prihlásiť… Celý komentár »

Jan
Jan
15. október 2020 9:41
Odpoveď na  Miro

O čo išlo pri štrajkoch??? Traja ĺudia na vychode v michalovciach sa postavili na čelo štrajkoch a zacali to organizovat! No pan Ing.Juraj Hospodar to nebol! Boli to Magdoško,Cenkner,a Bereš.ano stroje boli pri štrajku aj Hospodarove.no okrem tychto troch menovanych sa zvysok bal postavit pred kameri a povedat mena ako… Celý komentár »

Filip
Filip
15. október 2020 13:37
Odpoveď na  Miro

Pri štrajku (prvom) v skutočnosti o žiadne funkcie nešlo. Potom sa ale štrajk zmenil na prípravu vzniku politickej strany a následne jej predvolebnú kampaň. Stačí si uvedomiť, ako sa zrazu problémy farmárov vraj zmenili a ako stratili podporu širokej verejnosti. Prvý štrajk bol uveriteľný a široká verejnosť ho podporila, potom… Celý komentár »

Štefan
Štefan
15. október 2020 8:56

Keď nejde pred média Macho, idú tam poslušne jeho poskoci ! Kto zo spolku farmarov akože organizoval štrajky ? Poznáme farmárov zo štrajkov a do nafty z Košíc investovali obrovské peniaze. Na naftu do tých traktorov si požičali, aby sa mohli postaviť na odpor Matečnej a Kožuchovi. Kyseľ? Áno, ten… Celý komentár »

Jan
Jan
15. október 2020 9:41
Odpoveď na  Štefan

Presne tak

Peter Valaliky
Peter Valaliky
15. október 2020 9:02

Spolok farmarov preco klamete ??? Ved vy ste sa distancovali of traktorovych protestov ! Prestante uz klamat a zavadzat ludi ! Ved aj na svojej FB stranke ste k tomu pisali status kde ste sa distancovali od toho tak co mate kratku pamat ? nic neviete len fnukat a pisat… Celý komentár »

Andreq
Andreq
15. október 2020 9:05

Vy ste lesníka Jána Mičovského na traktorových protestoch nevideli ? No ani ste nemohli, kedže váš spolok ”farmarov” na štrajkoch ani NEBOL !

Jan
Jan
15. október 2020 9:43
Odpoveď na  Andreq

Spolok farmarov sa od štrajkov dištancoval.este do poslednej chvili sa chcel pripojit Ing.Hospodar,no pravde podobne na prikaz p.Kysela to zrusil

Jan O.
Jan O.
15. október 2020 9:13

Ako je možné, že do Poľnoinfo portálu dovolíte púštať takéto članky ? Veď je všektým jasné, že toto je jedna špinavá kanapaň na terajšú vládu. Čo urobil Spolok farmárov doteraz ? Opdoveď je že nič ! resp. áno spojil sa s SPPK, vypisoval listy, nariekal, sťažoval sa, klamal a mohli… Celý komentár »

Filip
Filip
15. október 2020 13:46
Odpoveď na  Jan O.

Máte pravdu. Všetky média by mali mať zakázané zverejňovač čokoľvek iné ako dovolí “Domáci farmár v ohrození” čo je skutočne komické zoskupenie pochybných a neexistujúcich profilov na Facebooku. Toto je Váš model demokracie. Vy máte vždy pravdu a keď ju nemáte aj tak ju vraj máte. Veď v čom je… Celý komentár »

Miroslav
Miroslav
15. október 2020 9:15

Veď je to úplne jasné: Kyseľ a Spolok farmárov Slovenska sú len ”spolok trolov oligarchie”

Filip
Filip
15. október 2020 13:21

Valaliky – nebola to náhodou dedina kde Mičovský vyjadnával zo skupinou z východu? Ján – nie ste náhodou Cenkner, len sa bojíte podpísať? Skupinka údernej jednotky akože a tiež baróna Oravca sa tu predvádza v plnej kráse. Čo tak skúsiť vyvrátiť fakty v tom článku? Nedá sa? No nedá, lebo… Celý komentár »

JOzef O
JOzef O
15. október 2020 15:04

Ján O. CO urobil Oravec a spol a Vy doteraz pre slovenske poľnohospodárstvo. Asi len potrebujete pôdu aby ste mohol žiadať o dotácie, ktoré ani nezdaňujete. Možno ste ronil tie obrovské slzy v maštálke na Tyršovom námesti na požičanom traktore za peniaze dańových poplatnímkov a teraz mate nejakú funkciu.

Ivan
Ivan
15. október 2020 15:08

Štefan skuste dať preveriť výkazy práce na uvedené traktory finančnej správe ako to bolo dokladované. Zaplatili to dańový poplatnici alebo Oravec Magdoško a spol. Ozaj má Magdoško vôbec traktor?

Ferko
Ferko
16. október 2020 8:27

Pan Oravec sústavne klamal pred kamerami o jeho spore s PPA, resp. vytrhával veci z kontextu. Teraz si nanominováva svojich ľudí kam len môže. Pritom to nie je poľnohospodár ale obyčajný podnikateľ, ktorý hľadá v čom všetkom sa dá podnikať naraz, veď má okrem poľnohospodárskych subjektov firmy na malé vodné… Celý komentár »