Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SNS nominuje na pozíciu tretej štátnej tajomníčky envirorezortu G. Matečnú

SNS nominuje na pozíciu tretej štátnej tajomníčky envirorezortu G. Matečnú
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Gabriela Matečná počas výstavy Gastra & Kulinária na nitrianskom výstavisku.

Slovenská národná strana (SNS) nominuje na pozíciu tretej štátnej tajomníčky envirorezortu bývalú ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú. Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) nomináciu rešpektuje. Na starosti bude mať predovšetkým bilaterálnu spoluprácu a agendu zahraničných vzťahov rezortu. O vymenovaní Matečnej by mala rozhodnúť vláda na utorkovom rokovaní. TASR o tom informoval odbor komunikácie rezortu.

Obsadzovanie štátnych tajomníkov je podľa Tarabu predovšetkým politickým rozhodnutím politických strán. SNS si za svojou politickou nomináciou podľa jej hovorkyne Zuzany Škopcovej pevne stojí.

“Matečná čelila v uplynulých troch rokoch nielen mediálnej šikane, ale aj dôkladným previerkam, ktorých výsledkom je, že orgány činné v trestnom konaní nenašli žiadne jej pochybenia,” povedala.

SNS uznáva prezumpciu neviny a nič nebráni podľa Škopcovej tomu, aby Matečná zastávala pozíciu štátnej tajomníčky na ministerstve životného prostredia. SNS tiež oceňuje, že Taraba nomináciu akceptoval.

Matečná vyštudovala Poľnohospodársku univerzitu v Nitre. Pracovala v Pôdohospodárskej platobnej agentúre aj v Slovenskom pozemkovom fonde. V roku 2016 bola vymenovaná za ministerku pôdohospodárstva. Na krátky čas bola v roku 2017 poverená riadením ministerstva školstva. Po demisii vlády v marci 2018 sa v zrekonštruovanom kabinete na čele s Petrom Pellegrinim (Hlas-SD) stala opäť šéfkou agrorezortu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Gabriela Matečná počas výstavy Gastra & Kulinária na nitrianskom výstavisku.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Fero
Fero
7. február 2024 6:39

Proste na drzaka, bez hanby a sprosto ❗ Ak aj takáto funkcia neexistuje, tak ju vytvárate, aby ste korupčničku zašili niekam za dobrú odmenu ☝️ Pýtam sa, už máte funkciu aj pre Kožucha ⁉️⁉️⁉️ Grc , z tejto krajiny sa treba vysťahovať ❗☝️❗❗ Ale asi tak nám farmárom treba keď… Celý komentár »