Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Slovo vydavateľa

Hodnotenie obdobia, ktoré je ešte stále súčasnosťou nie je nikdy jednoduché. Nehovoriac pri odvetví, ktorého dielňa je priamo umiestená pod nie vždy žičlivým nebom. Napriek tomu je zvykom, že sa na konci roka zvykneme obzrieť a zhodnotiť situáciu s nadhľadom mesiacov očistených od čiastkových problémov, ktoré nám mnohokrát zahlcovali dni.

Rozhodovanie každého z nás síce ovplyvňuje zdravie, domáce zázemie, priatelia, ale aj ten kus povestného šťastia, napriek tomu nás jedno spája. Náš vzťah k chlebovému odvetviu. Bol rok 2011 k nám, ktorí buď priamo obhospodarujeme zem, alebo sa na fungovaní poľnohospodárstva podieľame, žičlivý? Farebné štatistické stĺpce a zložité tabuľky pravdepodobne ukážu, že áno. Roľník síce priemerne zožal, ale nadpriemerne speňažil, čím si vytvoril ten povestný tretí groš do možno nie úplne žičlivej budúcnosti. Poľnohospodár roku 2011 vie, že po dobrom roku zvyčajne nastáva obdobie, keď mu síce v spoločnosti stále zostáva úloha „strážneho psa“ kvalitnej domácej alternatívy, ale na prežitie má k dispozícii len záchovnú dávku. Každý živý tvor pokiaľ žije voľne, sa vie postarať sám o seba. Žiaľ, náš „strážny pes“ je priviazaný špagátom posplietaným nitkami národnej a európskej legislatívy. A ešte ho v tomto roku strašia, že po roku 2013 dostane nový špagát. Utkaný inak. Ktorý vás kde tu môže pustiť, ale tu i tam aj pekne priškrtiť. Nech je ale špagát akokoľvek nepríjemný, až majiteľ rozhoduje o jeho dĺžke.

Preto bude dôležité, aby sme v roku 2012 z mlčanlivého tvora priviazaného motúzmi utkanými európskymi úradníkmi vytvorili hrdé odvetvie, ktorého hlas prekričí súčasný marazmus ohľadne nie tak ďalekej budúcnosti.

Všetkým Vám, našim čitateľom prajem do roku 2012 nos na správne rozhodnutia, náklonosť prírody a svetových trhov a radosť z práce, ktorú vykonávate.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments