Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

MPRV: Slovensko aj naďalej podporuje tranzit poľnokomodít z Ukrajiny

MPRV: Slovensko aj naďalej podporuje tranzit poľnokomodít z Ukrajiny
insert_photoMPRV SR

Slovensko podporuje koridory solidarity, ktorými sa dostávajú poľnohospodárske produkty z Ukrajiny na svetové trhy. Zhodli sa na tom minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš, minister dopravy SR Pavol Lančarič, predseda výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta a poradkyňa predsedu vlády pre záležitosti EÚ Ľubica Karvašová na online stretnutí s ministrom pre agrárnu politiku a potravinárstvo Ukrajiny Mykolom Solskyiim a veľvyslancom Ukrajiny v SR Myroslavom Kastranom.

“Vnímame, že kríza spôsobená ruskou inváziou zasiahla celý poľnohospodársky sektor v EÚ a spolu s Európskou komisiou budeme aj naďalej hľadať spoločné riešenia, ktoré prispejú k zlepšeniu aktuálnej závažnej situácie na Ukrajine. Postoj Ruska, ktoré bráni dodávkam poľnokomodít na svetové trhy, považujem za neakceptovateľný,” skonštatoval Bíreš.

Šéf rezortu pôdohospodárstva zdôraznil, že z pohľadu Slovenska je nevyhnutné zaoberať sa aj sekundárnymi dôsledkami importov z Ukrajiny z dôvodu preplnených skladových kapacít u stálych odberateľov obilnín, ako aj ďalším výpadkom tržieb a rastúcim objemom importu cukru, medu a vajec, ktoré tiež negatívne ovplyvňujú európske trhy, predovšetkým však štáty v pohraničí s Ukrajinou.

Politici sa zhodli na tom, že tranzit cez územie Slovenska sa uskutočňuje bez zásadnejších problémov. Pokiaľ ide o možnosti zlepšenia tranzitu produktov z Ukrajiny, je podľa nich potrebné vyvíjať aj naďalej tlak na Európsku komisiu, aby sa zvýšila efektivita koridorov solidarity. Naše rezorty pôdohospodárstva a dopravy sa dohodli na vypracovaní spoločného materiálu na posilnenie a zrýchlenie tranzitov poľnokomídt z Ukrajiny cez naše územie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
9. august 2023 6:02

Čo na takomto fóre hľadá na snímke vpravo sediaci Ondráš ⁉️

Ja,L.
Ja,L.
9. august 2023 10:15

Asi ho NAKA pustila z vyšetrovačky.
Len jedno nerozumiem. Načo je dobré spraviť cirkus /zadržanie/ pred kamerami, a potom ich pustia. Buď majú na nich volačo /ak ich odviedli v pútách/, alebo je to len politická diskreditácia…..

František Horváth
František Horváth
9. august 2023 12:43

Zdravím Vás ľudkovia, pokiaľ to nebude zneužité tak prosím nech sa páči pomáhať tým čo to najviac potrebujú je ušľachtilý počin, ale nakoľko poznám Slovenskú mentalitu tak mám tak trochu obavy, je to veľké lákadlo pre našich poctivých podnikateľov, lacno kúpiť a čo najdrahšie predať, zmýšľanie ľudí sa musí rapídne… Celý komentár »