Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

SaS: Danko dohodol v Bielorusku kšeft pre SNS

blank

Oznámenie ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej, že slovenský agrosektor bude investovať do bieloruského poľnohospodárstva, znelo podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) bizarne, keďže slovenský agrosektor nejaví známky finančných prebytkov. Navyše, Bielorusko ako jediná európska krajina s diktátorom na čele nie je pre zahraničné investície bezpečným prístavom.

„Nakoniec bude zo slovenského agrosektora, ktorý bude investovať do bieloruského poľnohospodárstva, profitovať len jeden podnikateľ, jedna firma. Oným šťastlivcom je Daniel J. Kratky a jeho Slovenské farmárske družstvo. Celá záležitosť tak naberá typický snsácky ráz,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre životné prostredie Anna Zemanová.

SaS: Navštívil Bielorusko a prihral svojmu kamarátovi kšeft

„Andrej Danko využil svoju ústavnú funkciu, navštívil Bielorusko a prihral svojmu kamarátovi kšeft,“ povedala tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová, ktorú doplnil poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku Martin Klus:

„A len z číreho nadšenia, ako sa mu to podarilo, pozval bieloruského diktátora Alexandra Lukašenka na oslavy Slovenského národného povstania. Zahraničné cesty Andreja Danka sa tak stávajú pre slovenskú diplomaciu nočnou morou. Bratá sa s diktátormi a ľuďmi na európskych sankčných zoznamoch, rozpráva nezmysly o všeslovanskej vzájomnosti, ktorá sa aktuálne najsmutnejšie prejavuje na východe Ukrajiny a dohadzuje klientom SNS kšefty.“

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko robí hanbu celému Slovensku. Strana SaS preto žiada predsedu vlády Petra Pellegriniho, ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka a ministerku vnútra Denisu Sakovú, ktorá má pod palcom vládny špeciál, aby sa snažili v maximálne možnej miere Dankove výlety do nedemokratických režimov sťažiť, ak im už nemôžu zabrániť.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - D. J. Kratky

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1592 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.