Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Rozšírili obvinenie. Úplatky v kauze Dobytkár za ďalšie dva milióny eur

Rozšírili obvinenie. Úplatky v kauze Dobytkár za ďalšie dva milióny eur

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry rozšíril obvinenie v rámci akcie Dobytkár.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry P PZ v rámci akcie „Dobytkár“ rozšíril obvinenie proti fyzickým osobám Ľ. P., Ľ. K., Ľ. K., M. K., V. M. a trom právnickým osobám za korupčnú trestnú činnosť v súbehu s legalizáciou príjmu z trestnej činnosti,“ informuje dnes polícia prostredníctvom sociálnej siete.

Podľa informácií portálu poľnoinfo.sk by menovanými mohli byť bývalý štátny úradník Ľubomír P., veterinár, ktorý je medzičasom už vyšetrovaný na slobode Ľubomír K. a právnici zadržaní počas prvého zásahu Ľubomír K. a Milan K. Piatou osobou by vzhľadom na iniciály V. M. mohla byť napríklad aj osoba z investičnej skupiny o ktorej obvinení v akcii Dobytkár médiá informovali v polovici apríla.

„V tomto prípade prijaté úplatky predstavujú sumu vo výške 1 840 000 eur. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, vo veci v tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ informuje polícia.

Ako dnes uviedol portál aktuality.sk v kauze Dobytkár sa rozhodla pre spoluprácu s políciou už aj jedna veľká ryba.

„Najnovšie o podrobnostiach kolotoča, ktorý mal zarábať na úplatkoch pri agrodotáciách cez Pôdohospodársku platobnú agentúru, prehovoril Marek Kodada. Kodada bol v minulosti šéfom sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohopospodárstva,“ informuje dnešný článok Annamárie Dömeovej a Laury Kellöovej z portálu aktuality.sk.

Zdá sa, že v dnes zverejnenej skupine, ktorej bolo rozšírené obvinenie, by mal chýbať práve Marek Kodada.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook Polícia SR

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. blank
  Sesto6
  27. mája 2020

  To su stale len omrvinky.

  Odpovedať
 2. blank
  Kukuc
  29. mája 2020

  Co tak pozrieť sa na bývalého gen. R. PPA Grobara so svojimi ritolezmi a dať si do súvisu prebiehajúce kauzy?

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.