Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z ekonomiky

Rok 2009 bol jedným z najúspešnejších za posledné obdobie

Rok 2009 bol jedným z najúspešnejších za posledné obdobie
insert_photoilustračné foto poľnoinfo.sk

Výskumný ústav potravinársky (VÚP) sa na základe implementácie investičných projektov v oblasti obnovy prístrojového vybavenia v hodnote približne 3,33 milióna eur, ktoré získal v roku 2009, stane podľa slov námestníka pre vedu a výskum Petra Šimka „špičkovým európskym pracoviskom schopným súťažiť s ktoroukoľvek výskumnou inštitúciou na svete“.

„VÚP sa, samozrejme, nemôže porovnávať s výskumnými pracoviskami, ktoré majú 300, 400 respektíve 500 výskumníkov. My máme celkove 46 výskumných pracovníkov,“ uviedol vo štvrtok pri verejnom odpočte činnosti ústavu za minulý rok Šimko.

Rok 2009 považujem osobne, i napriek hospodárskej kríze, za jeden z najúspešnejších respektíve za najúspešnejší vôbec za posledných 15 rokov,“ informoval.

Kladný hospodársky výsledok zaevidovala organizácia rezortu pôdohospodárstva vo výške približne 43.154 eur.

Výnosy VÚP vlani tvorili najmä tržby za vlastné tovary a služby v hodnote 424.234 eur, tzv. bežný transfer vo výške 980.055 a tzv. ostatné výnosy za 967.796 eur. Najväčšiu položku nákladov predstavovali osobné náklady približne za 1,10 milióna eur a odpisy vo výške 514.193 eur.

Výskumný ústav potravinársky je príspevková organizácia Ministerstva pôdohospodárstva SR. Vznikol v roku 1950 odčlenením zo Zväzu pre výskum v priemysle výživy. Predmetom jeho činnosti je najmä vedecko-výskumná a vývojová činnosť v oblasti potravinárskej a analytickej chémie, mikrobiológie, molekulárnej biológie, genetiky a potravinárskej informatiky. V roku 2009 v priemere zamestnával 84 pracovníkov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: ilustračné foto poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments