Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Regionálne pracoviská PPA budú poskytovať poradenstvo žiadateľom

Regionálne pracoviská PPA budú poskytovať poradenstvo žiadateľom
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra chce pomôcť žiadateľom o  priame podpory na rok 2023 zvládnuť všetky novinky, ktoré prináša nové programové obdobie 2023 – 2027. Informuje platobná agentúra v tlačovej správe, ktorú dnes zaslala médiám.

„Považujem za nevyhnutné, aby fungovala súčinnosť medzi agentúrou, ministerstvom pôdohospodárstva a stavovskými organizáciami, ktoré zastupujú žiadateľov. Verím, že spoločným postupom dokážeme vytvoriť ideálne podmienky pre zvládnutie nových pravidiel a nastavení. V PPA cítime zodpovednosť za zvládnutie tejto úlohy,“ informuje Jozef Kiss, generálny riaditeľ.

PPA podľa tlačovej správy aktuálne pripravuje priamu komunikáciu so žiadateľmi, aby vedeli ako vypísať žiadosť, ako v nej uviesť správne údaje tak, aby ich žiadosť mohla byť úspešná a akceptovaná. V súvislosti s podávaním žiadostí na rok 2023 bude na štrnástich regionálnych pracoviskách k dispozícii odborník pre poskytovanie konzultácií. Tieto konzultácie pre prijímateľov budú mať presne určený čas a to každý utorok a štvrtok od 13.00 h do 15.00 h. pre osobný kontakt a zároveň na každom regionálnom pracovisku budú k dispozícii telefonické a mailové kontakty.

„V tejto súvislosti odporúčame žiadateľom komunikovať prostredníctvom svojich stavovských organizácií, aby nedošlo k zbytočnej duplicite otázok a preťaženiu telefonických liniek. Je to v záujme samotných žiadateľov, aby sa dostali čo najrýchlejšie k potrebným informáciám. Žiadatelia, ktorí nie sú organizovaní v stavovskej organizácii, môžu komunikovať s PPA priamo. Vytvorenie siete konzultačných miest je začiatkom zámeru poskytovať poradenstvo komplexne v celej oblasti poskytovaných služieb Pôdohospodárskou platobnou agentúrou,“ informuje PPA.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments