Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Priority MPRV do plánu obnovy EÚ sme vyčíslili na 2,4 mld. eur

závlahy
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vyčíslilo svoje priority do plánu obnovy EÚ na 2,4 miliardy eur. Prioritami budú napríklad digitalizácia, rizikový fond, vytvorenie odbytových združení či hospodárenie s vodou v krajine a ďalšie. Uviedol to v stredu na brífingu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽANO). Príslušný materiál MPRV SR odovzdalo podľa jeho slov národnému gestorovi plánu obnovy – ministerstvu financií – 29. augusta.

V súvislosti s kritikou od poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv Mičovský oznámil, že ministerstvo pôdohospodárstva nespalo a už skoro pred dvoma mesiacmi vypracovalo „veľmi podrobnú stratégiu, ktorá reaguje na všetky zásadné problémy agrorezortu“.

„Využívame nečakanú a mimoriadnu príležitosť podporiť tie sektory, ktoré sa nedajú podporiť alebo sanovať zo štátneho rozpočtu a (chceme) dať peniaze na oblasti, ktoré boli dlhodobo zanedbávané, ako sú digitalizácia, rizikový fond, potravinový sektor a výrobno-odbytové združenia, na prírode blízke hospodárenie (v lesoch), na takzvané živé laboratóriá, na závlahy a odvodňovacie kanály a na množstvo ďalších aktivít. Toto dohromady dáva sumu 2,4 miliardy eur,“ spresnil.

Mičovský uviedol, že MPRV je si vedomé, že takúto sumu nemôže v rámci národného plánu obnovy dostať.

„Napočítali sme však tie najdôležitejšie veci. V súvislosti s dôrazom EÚ na takzvané zelené projekty sme však presvedčení, že práve náš rezort je ten, ktorý má povinnosť, nie nárok uchádzať sa o tieto zdroje. Urobili sme včas, čo sme urobiť mali,“ dodal v reakcii na kritiku agrokomôr Mičovský.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
DoesntMatter
DoesntMatter
7. október 2020 19:49

Tento clovek nas dovedie do nestastia, ma na to vyborne nasliapnute. Ako vzdy, zase len reci a reci a zase len reci.