Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Prezidentka víta vyhlásenie výzvy agrorezortom pre charitatívne organizácie

Prezidentka víta vyhlásenie výzvy agrorezortom pre charitatívne organizácie
insert_photoTASR/Jakub Kotian - Na snímke sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a minister pôdohospodársta a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan rokujú za okrúhlym stolom, ktorý zorganizovala Zuzana Čaputová v súvislosti so zdražovaním a jeho nepriaznivými dopadmi na sociálne slabšie skupiny v Prezidentskom paláci v Bratislave vo štvrtok 31. marca 2022.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová privítala, že Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyhlásilo výzvu pre dobročinné a charitatívne organizácie zamerané na potravinovú pomoc.

“Charity či potravinové banky budú môcť využiť európske zdroje na posilnenie svojej infraštruktúry bez potreby spolufinancovania,” zdôraznila na sociálnej sieti.

Malo by to podľa nej zlepšiť distribúciu a zvýšiť objem darovaných potravín od výrobcov či potravinových reťazcov smerom k ľuďom, ktorí takúto pomoc potrebujú. Ocenila, že prípravu výzvy ministerstvo konzultovalo so splnomocnencom vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipom Vagačom a tiež s mimovládnymi a charitatívnymi organizáciami.

“Zmysluplne sa tak posilnila ich schopnosť pomáhať ľuďom v náročnej sociálnej situácii. Rozšírenie kapacít tretieho sektora v tejto oblasti bolo jedným z kľúčových krokov, o ktorom sme spoločne hovorili minulý rok na stretnutí s ministrom spoločne s charitatívnymi organizáciami a zástupcami potravinových reťazcov,” dodala.

Od 10 do 250 tisíc eur

Celková výška podpory je päť miliónov eur, zabezpečená je z Programu rozvoja vidieka SR na roky 2014 až 2022. Prostriedky z výzvy sú určené na investície do vhodných skladovacích priestorov a zariadení, na materiálno-technické vybavenie vrátane špeciálnych automobilov.

“Všetci vieme, akú dobu žijeme a je mimoriadne dôležité, aby sa aj najzraniteľnejší vedeli dôstojne dostať k potravinám. Preto vyhlasujeme výzvu, ktorá umožní vytvoriť dostatočné kapacity a distribúciu potravín charitatívnym a dobročinným zariadeniam, ktoré dennodenne pomáhajú ľuďom, ktorí to potrebujú,” uviedol v piatok Samuel Vlčan, minister pôdohospodárstva.

Agrorezort a platobná agentúra vyhlasujú výzvu číslo 64, Podopatrenie 7.4 – Podpora na investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry. Výška oprávnených nákladov na projekt predstavuje sumu v rozpätí od 10.000 eur do 250.000 eur. Žiadosti o nenávratný finančný príspevok bude možné predkladať od 1. marca 2023, a to až do vyčerpania alokácie. Informácie o uzavretí výzvy budú zverejnené na webovom sídle PPA, kde možno nájsť aj podrobné informácie a podmienky výzvy.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR/Jakub Kotian - Na snímke sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a minister pôdohospodársta a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan rokujú za okrúhlym stolom, ktorý zorganizovala Zuzana Čaputová v súvislosti so zdražovaním a jeho nepriaznivými dopadmi na sociálne slabšie skupiny v Prezidentskom paláci v Bratislave vo štvrtok 31. marca 2022.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments