Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Prevádzka pôdohospodárskych strojov v cestnej premávke

Prevádzka pôdohospodárskych strojov v cestnej premávke
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Prevádzka pôdohospodárskych strojov v cestnej premávke je názov semináru, ktorý sa uskutoční 17. februára (utorok) v nitrianskom Agroinštitúte.

„Cieľom je oboznámiť odbornú verejnosť s problematikou legislatívy schvaľovania technickej spôsobilosti pôdohospodárskej techniky pre premávku po pozemných komunikáciách v Slovenskej republike. Odborný seminár je určený výrobcom, dovozcom a predajcom pôdohospodárskych strojov a tiež ich užívateľom – poľnohospodárskym a spracovateľským podnikom. Slovom všetkým, ktorí prichádzajú do styku s premávkou pôdohospodárskych strojov po pozemných komunikáciách,“ hovorí profesor Ján Jech, prezident AGRION – Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v Slovenskej republike.

Dodávatelia techniky tento seminár pripravili za podpory Štátneho dopravného úradu a Prezídia Policajného zboru.

„Uvedomujeme si, že problematika legislatívy, bezpečnosti a technických požiadaviek pre pôdohospodárske stroje je stále aktuálna. V spolupráci so spoluorganizátormi sme preto vytvorili pestrý program, kde sa nevyhneme ani schvaľovaniu pôdohospodárskych strojov (kategórie T, C, R, S, PS, PN), hromadnému a individuálnemu dovozu pôdohospodárskych strojov, výmene respektíve vydávaniu technických osvedčení pôdohospodárskym strojom, problematike technických kontrol a emisných kontrol, národnej evidencii vozidiel a štatistiky pôdohospodárskych vozidiel a obmedzeniu jazdy niektorých druhov vozidiel,“ vymenúva profesor Ján Jech.

Možnosť prihlásiť sa na seminár je pomocou elektronického formulára uverejneného na webovom sídle Združenia AGRION.

Autor článku: Juraj Huba - autor textu je zároveň riaditeľom sekretariátu AGRION.
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments