Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Zo sveta

Predpokladajú svetový nárast plôch kukurice

Predpokladajú svetový nárast plôch kukurice
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Napriek tomu, že v hospodárskom roku 2010/11 predpokladáme opätovne vysokú úrodu obilia, štruktúra osevných plôch sa výrazne zmení. Uviedol to Darren Cooper, vedúci ekonóm Medzinárodnej rady pre obilniny (IGC), vo svojej správe na konferencii o obchode s obilím, ktorá sa konala v Sharm El-Sheikh v Egypte.

D. Coopera poznamenal, že v novej sezóne poklesnú vo svete osevné plochy pšenice, ktoré však budú kompenzované výrazným nárastom osevných plôch kukurice. Ako príklad analytik uviedol situáciu v USA, kde sa v dôsledku výrazného poklesu osevných plôch ozimnej pšenice rozšíria plochy kukurice.

Okrem toho D. Cooper poznamenal, že budúca sezóna nebude priať jačmeňu – expert predpovedá zníženie plôch tejto plodiny na úroveň päťročného minima. Najvýraznejší pokles plôch jačmeňa bude v EÚ, pričom v európskych krajinách, budú farmári miesto jačmeňa siať olejniny.

Podľa D. Coopera, svetová produkcia obilnín v nadchádzajúcej sezóne zaznamená pokles iba o 1 % (12 miliónov ton) a bude tvoriť 1,76 miliardy ton.

Informoval o tom APK – inform.

Autor článku: Martin German - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments