Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA začala vydávať poľnohospodárom rozhodnutia k priamym platbám

PPA začala vydávať poľnohospodárom rozhodnutia k priamym platbám
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - budova PPA

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začala poľnohospodárom vydávať rozhodnutia o vyplácaní priamych platieb. Je dôležité, aby si žiadatelia kontrolovali doručenie rozhodnutí prostredníctvom elektronických schránok a poštou a prevzali ich. Informovala o tom platobná agentúra.

Spresnila, že po doručení rozhodnutia bude PPA vyplácať platby od 1. decembra 2021 v zmysle platnej legislatívy. Platby žiadateľov, ktorých splnenie podmienok bolo vyhodnotené, budú bezodkladne distribuované postupne od 1. decembra 2021 a nie je potrebné ich urgovať.

„Mesiac december je najsilnejší mesiac v Pôdohospodárskej platobnej agentúre, keď sa vyplácajú priame platby na plochu. Vydávame rozhodnutia žiadateľom v súlade s harmonogramom,“ uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

„V záujme rýchlejšieho procesu administrácie odporúčame žiadateľom, ktorí po zvážení nemajú námietky k rozhodnutiu a súhlasia s ním, aby využili možnosť vyplnenia a zaslania formulára o vzdaní sa nároku na podanie odvolania,“ doplnil riaditeľ sekcie priamych platieb PPA Peter Hirjak.

Po jeho doručení nie je podľa neho potrebné čakať na uplynutie lehôt na podanie odvolania a k vyplateniu finančných prostriedkov môže prísť skôr. Formulár je k dispozícii na https://www.apa.sk/vzory-formularov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - budova PPA

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments