Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

PPA predlžuje termín na vysporiadanie nezrovnalostí do 30. septembra

PPA predlžuje termín na vysporiadanie nezrovnalostí do 30. septembra
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) predlžuje termín na vysporiadanie nezrovnalostí, ktoré oznámila žiadateľom o dotáciu na tzv. zelenú naftu. Termín posúva na 30. septembra 2023. Predĺženie termínu dáva žiadateľom možnosť podať včas námietku voči vystavenej nezrovnalosti a predložiť PPA skutočnosti, ktoré ich námietku podporia.

„K tomuto rozhodnutiu sme pristúpili po konzultáciách s predsedom Výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslavom Karahutom a predsedom Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emilom Machom, ktorý za žiadateľov túto požiadavku predniesol. Rozumiem jej, ale jediný ústretový krok, ktorý môže agentúra urobiť, je predĺženie termínu. Na povinnosti vysporiadať si nezrovnalosť musíme trvať naďalej, keďže je to naša zákonná povinnosť,“ povedal generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

Z celkového počtu 17.874 podaných žiadostí o priame podpory sa podľa neho iba 212 žiadostí týka žiadostí o tzv. zelenú naftu.

Vysporiadanie nezrovnalosti je pre žiadateľov o podporu podľa PPA dôležité na jej schválenie. Nezrovnalosť vzniká, ak údaje o pozemkoch, ktoré žiadateľ deklaruje vo svojej žiadosti, nezodpovedajú skutočnosti a následným zistením zo strany PPA dôjde k potrebe vrátiť neoprávnene získané finančné prostriedky.

PPA upozornila, že je zo zákona povinná žiadať neoprávnené platby naspäť a chrániť tak finančné záujmy SR a EÚ. Na takúto skutočnosť sú žiadatelia včas upozornení a majú možnosť tieto peniaze vrátiť v dostatočnom čase.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments