Zadajte hľadaný výraz

PoľnoPR Z domova

Pozvánka na konferenciu: Ochrana chovov pred africkým morom ošípaných

Pozvánka na konferenciu: Ochrana chovov pred africkým morom ošípaných
insert_photoTASR - Na snímke likvidácia domácich ošípaných na chovnej farme spoločnosti Agrozoran, s.r.o. Michaľany v obci Luhyňa v okrese Trebišov, kde laboratórne testy v pondelok 17. augusta 2020 potvrdili výskyt afrického moru ošípaných (AMO). Nariadené preventívne usmrtenie zahŕňa všetkých zhruba 380 chovaných ošípaných.

Africký mor ošípaných je ľahko šíriteľná nákaza, ktorá ovplyvňuje situáciu v chove ošípaných nielen na Slovensku, či Európe, ale na celom svete. AMO nie je nebezpečný pre človeka, len pre populáciu ošípaných, divých i domácich, kde spôsobuje vysokú mortalitu, a teda významné hospodárske škody. Obdobie po žatve je v priebehu roka najrizikovejšie pre šírenie AMO.

Slovenská asociácia chovateľov ošípaných organizuje odbornú konferenciu na tému „Ochrana chovov pred africkým morom ošípaných“. Konferencia sa bude konať 13.9.2022 v kongresovej sále Agroinštitútu v Nitre od 9:00. SACHO pozýva všetkých chovateľov ošípaných a odbornú verejnosť na naše podujatie. Záštitu konferencii udelil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan.

Program odbornej konferencie zahŕňa aktuálne informácie od zodpovedných pracovníkov MPRV SR, ŠVPS, ako aj prednášku od popredného európskeho odborníka na ochranu chovov domácich ošípaných pred AMO Dr. Trelu.

Počet účastníkov konferencie je limitovaný a preto prosíme záujemcov o registrovanie do 8. septembra 2022 cez e-mail polak@sacho.sk. Bližšie informácie na telefónnom čísle 0904 909 421.

Tešíme sa na vašu účasť.

Autor článku: Slovenská asociácia chovateľov ošípaných
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke likvidácia domácich ošípaných na chovnej farme spoločnosti Agrozoran, s.r.o. Michaľany v obci Luhyňa v okrese Trebišov, kde laboratórne testy v pondelok 17. augusta 2020 potvrdili výskyt afrického moru ošípaných (AMO). Nariadené preventívne usmrtenie zahŕňa všetkých zhruba 380 chovaných ošípaných.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments