Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Poľnocast Z domova

Poľnocast: Veľkostatky tvorili len skutočne malý zlomok hospodárenia u nás

blank

Napriek relatívne dobrým možnostiam a kvalite pôdy bolo hospodárenia počas Slovenského štátu z pohľadu výnosov jedným z najslabších. Odborníci tieto výnosy zaradili medzi výnosy štátov juhovýchodnej Európy. Dokonca aj štáty s horšou kvalitou pôdy ako Nórsko, alebo Fínsko mali vyššie úrody, ako my na Slovensku. Vypočujte si celú reláciu priamo v článku, alebo si ju stiahnite do svojho zariadenia. 

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: TASR - Ukážky lisovania oleja v lisovni starej vyše 150 rokov v areáli skanzenu, ktorý spravuje Slovenské poľnohospodárske múzeum. Pôvodným majiteľom lisovne bol Jozef Piroš zo Žirian v okrese Nitra, ktorý vyrábal olej pre celý okres. Zariadenie slúžilo až do roku 1954.

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1571 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.