Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Počet pracujúcich v potravinárstve stúpol

Počet pracujúcich v potravinárstve stúpol
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

V potravinárskom priemysle SR v 1. polroku 2017 pracovalo 31.044 zamestnancov. Oproti 1. polroku 2016 sa ich stav zvýšil o 5,4 %. Uviedol to Matej Korpáš z tlačového oddelenia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

„Najvýraznejšie zvýšenie počtu zamestnancov v 1. polroku 2017 bolo zaznamenané v odbore výroby mlynských výrobkov, kde sa oproti 1. polroku 2016 počet medziročne zvýšil o 33,9 %,“ priblížil. 

Zvýšenie priemerného počtu zamestnancov v 1. polroku tohto roku sa zaevidovalo vo väčšine odvetví, výraznejšie však vo výrobe destilovaných alkoholických nápojov (o 18,6 %), vo výrobe hroznového vína (o 12,4 %), vo výrobe ostatných potravinárskych výrobkov (o 8 %) a vo výrobe trvanlivých pekárskych výrobkov (o 7,1 %).

„Najvýraznejšie zníženie počtu zamestnancov v 1. polroku 2017 nastalo v odvetví spracovania a konzervovania ovocia a zeleniny, a to medziročne o 30 %,“ dodal Korpáš.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
9. september 2017 21:45

Prečo si dávate toľko námahy pri prepočtoch percent . Napíšte jednoducho aj pre laika číslo .Bolo a teraz je. Totiž tie percentá dokážu úžasne skresľovať . Alebo to je práve zámer aby čo najmenej dokázalo pochopiť váš článok?

Xyz
Xyz
10. september 2017 7:47

jm ak nevies pochopit percenta, tak to mnohe vysvetluje.

jm
jm
10. september 2017 18:29

Xyz problém určite nie je v počtoch. Len ak si taký vyspelý skús mňa negramotného nejakým spôsobom naučiť ako vyrátam keď v článku je uvedený celkový počet zamestnancov v potravinárskom priemysle, ale nepoznám počty v určitých odvetviach .Totiž tam sú uvádzané len percentá prírastku alebo úbytku,ale z akého počtu ?Čakám… Celý komentár »

Juraj Huba - prevádzkovateľ poľnoinfo
Juraj Huba - prevádzkovateľ poľnoinfo
10. september 2017 18:58

Článok pochádza zo servisu Tlačovej agentúry SR a poľnoinfo.sk robilo do jeho obsahu len minimálne zásahy. Oficiálne býva takzvaná Zelená správa zverejnená na webe mpsr.sk medzi októbrom a decembrom. Je možné, že vtedy nájdete viac informácií.