Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Po dvoch mesiacoch hľadajú nového generálneho riaditeľa SPF

Po dvoch mesiacoch hľadajú nového generálneho riaditeľa SPF
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva vyhlásilo výberový pohovor na funkciu generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu. Aktuálna riaditeľka SPF, Jana Štilichová, bola pritom vládou vymenovaná len v závere mája.

V polovici júla poskytla portálu aktuality.sk rozhovor, kde sa napríklad zastávala svojej predchodkyne Gabriely Bartošovej, ktorá je vo väzbe pre podozrenie z korupcie.

„Som presvedčená, že pani Bartošová v tom prsty nemá a jej meno bude očistené,“ uviedla v rozhovore pre aktuality.

Dnes agrorezort hľadá za Štilichovú náhradu. Podmienky pre uchádzačov sú zverejnené na webovom sídle agrorezortu. Záujemcovia majú čas do 6. augusta 2021.

Kandidáti, ktorí prejavia záujem o túto pozíciu, musia mať vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa, riadiace a organizačné schopnosti, schopnosť analytického a strategického myslenia, samostatnosť v rozhodovaní, komunikatívnosť, znalosť legislatívy súvisiacej so SPF.

Výberová komisia po absolvovaní jednotlivých výberových pohovorov s uchádzačmi, ktorí splnia základné kritériá, odporučí ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka predložiť vláde návrh na vymenovanie najlepšieho uchádzača.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1528 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments