Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Plénum odmietlo Halgašovej návrh na zvýšenie odbornosti členov Rady SPF

Plénum odmietlo Halgašovej návrh na zvýšenie odbornosti členov Rady SPF
insert_photoarchív Jarmila Halgašová

Návrh na vytvorenie podmienok na zvýšenie odbornosti a kompetentnosti štatutárnych orgánov a členov Rady Slovenského pozemkového fondu (SPF) v stredu plénum parlamentu odmietlo. Novelu zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách predložila poslankyňa SaS Jarmila Halgašová.

Predkladateľka navrhovala stanoviť kvalitatívne kritériá pre zastávanie funkcií člena Rady SPF, generálneho riaditeľa a námestníka pozemkového fondu. Podľa nej to je totiž základný predpoklad na kvalifikované a kvalitné rozhodovanie orgánov SPF.

Návrhom zákona sa mali tiež vytvoriť nové a transparentné kritériá na kreovanie orgánov SPF. Zároveň sa mala zákonom sprístupniť verejnosti činnosť rady a umožniť verejná kontrola činnosti rady pozemkového fondu.

V novele zákona sa tiež mali napríklad ustanoviť platové náležitosti generálneho riaditeľa a námestníka SPF. Generálnemu riaditeľovi mal podľa Halgašovej návrhu patriť za výkon funkcie plat mesačne vo výške 3,5-násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve SR za predchádzajúci kalendárny rok, námestníkovi vo výške trojnásobku. Predkladateľka poukázala na to, že doterajšia právna úprava ich plat neurčuje.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív Jarmila Halgašová

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments