Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

Odborníci nemeckého agroministerstva navrhujú zmeny

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 312

Poradcovia nemeckého spolkového ministerstva pôdohospodárstva žiadajú, aby sa v EÚ od základu prepracovalo jej financovania agrárneho sektoru. Podľa nich to, čo dnes platí, nezodpovedá požiadavkám pre podmienky chovu zvierat, ochrany životného prostredia a klímy. V pondelok (4.6.) to v Berlíne vo svojom stanovisku uviedli členovia vedeckej rady ministerstvá pre agrárnu politiku a biodiverzitu.

 Rada navrhuje, aby sa počas desiatich rokov priame platby farmárom na obrábanú pôdu výrazne znížili. Viac by sa mali oceňovať nástroje prispievajúce k rastu spoločného blahobytu.

O budúcej európskej agrárnej politike sa v súčasnosti diskutuje. Podľa návrhu Európskej komisie by mali nemeckí farmári vo finančnom období 2021 až 2027 dostať z rozpočtu únie podporu 41 miliárd eur. V rokoch 2014 až 2020 je schválená suma o 3,1 miliardy eur vyššia.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1178 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.