Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z domova

O procese zavedenia eura informuje aj podnikový časopis Lesník

O procese zavedenia eura informuje aj podnikový časopis Lesník
insert_photoštátny podnik Lesy SR

Banská Bystrica 30. augusta (TASR) – Aktivity súvisiace so zavedením eura v banskobystrickom štátnom podniku Lesy SR (LSR) zabezpečuje 18-členná komisia, ktorá vznikla v marci 2007. Pozostáva zo 7 odborných tímov, zameraných na všetky oblasti činnosti. Zatiaľ vybudovali lesníci potrebnú hardvérovú infraštruktúru, zabezpečili duálne zobrazovanie cien vo všetkých elektronických pokladniach, na výplatných páskach zamestnancov, v cenníkoch pri dražbách dreva a ponúkaných komodít, napríklad dreva, drevnej štiepky, poplatkového lovu či okrasných a lesných drevín, informovala TASR hovorkyňa LSR Anita Fáková.

Zavedenie jednotnej euromeny sa v LSR dotklo najmä informačných technológií, elektronických pokladní, mzdovej oblasti, financií, obchodu a účtovníctva. Manažment považuje za najdôležitejšiu oblasť informačných technológií, elektronických pokladní a miezd. Podnik má podpísané zmluvy s dodávateľmi informačných technológií na realizáciu prechodu ne euro. Na základe podkladových analýz sa už naplno realizuje projekt eurokonverzie pre LSR.
V záujme plynulého zavedenia euromeny prebieha v LSR informačná kampaň prostredníctvom internej komunikácie, to jest intranetom, ale aj formou podnikového časopisu Lesník.
Štátni lesníci realizujú nákup služieb a tovarov ako aj predaj dreva najmä s domácimi obchodnými partnermi. Zahraniční sú predovšetkým z krajín Vyšehradskej štvorky, takže problém kurzových rozdielov v rámci prechodu na euro sa rieši len čiastočne, doplnila Fáková.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: štátny podnik Lesy SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments