Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

O diskusiu k SPP nemáme záujem

O diskusiu k SPP nemáme záujem
insert_phototlačový odbor Európskej únie

Aj keď tento týždeň príspevky vo verejnej debate o budúcnosti Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) presiahli tisícku, zo Slovenska žiaden z nich nepochádza.

Komisár pre poľnohospodárstvo Dacian Ciolos odštartoval 12. apríla verejnú diskusiu o reforme agrárnej politiky, ktorá zaťažuje takmer z polovice výdavkovú časť rozpočtu Európskej únie. Predstavitelia farmárov, mimovládnych organizácií, ale aj zainteresovaní jednotlivci majú možnosť podieľať sa na tvorbe novej formy CAP-u. Nová Spoločná poľnohospodárska politika má vstúpiť do platnosti od roku 2013.

Najväčší záujem o podanie nových ideí pre zefektívnenie politiky je z podľa očakávania z najväčších štátov EÚ podľa populácie – Nemecka a Francúzska, okrem Slovenska nulovú účasť v diskusii si zatiaľ môžu poznačiť aj Cyperčania.

Na internetovej adrese http://ec.europa.eu/cap-debate môžu prispieť záujemcovia do debaty do 3. júna v ktoromkoľvek z 23 úradných jazykov únie, po evaluácii príspevkov bude hodnotiaca konferencia 19. – 20. júla v Bruseli. Návrh nového CAP-u predloží EK v novembri tohto roku.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: tlačový odbor Európskej únie

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments