Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Novým prezidentom Slovenského mliekarenského zväzu je Marián Šolty

Novým prezidentom Slovenského mliekarenského zväzu je Marián Šolty
insert_photoSMZ

Novým prezidentom Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ) sa stal Marián Šolty z akciovej spoločnosti Levické mliekarne. Informoval o tom v súvislosti so svojím valným zhromaždením SMZ.

Na posty viceprezidentov zväzu boli znovuzvolení Martin Buršák zo Syrárne Bel Slovensko v Michalovciach a Peter Novoroľník z mliekarne Rajo v Bratislave.

„To, že sú na pultoch obchodov pravidelne čerstvé slovenské mliečne výrobky, je výsledok dennodennej práce prvovýrobcov a spracovateľov mlieka. Krava sa nedá vypnúť a je potrebné sa o ňu starať každý deň v roku. Surové kravské mlieko je následne dôležité spracovať do určitého času, inak sa znehodnotí,“ povedal Šolty.

Zvýšiť konkurenčnú schopnosť slovenských spracovateľov by mohli podľa neho pomôcť investičné výzvy z Programu rozvoja vidieka SR 2014 až 2020.

„Tie by sa podľa vyjadrení Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR mali vyhlásiť už v najbližšej dobe. Veríme, že sa tak stane a aj vyhodnotenie podaných žiadostí sa uskutoční v optimálnom čase,“ doplnil Šolty.

Slovenský mliekarenský zväz združuje spracovateľov mlieka už 30 rokov. V súčasnosti zastrešuje mliekarenské spoločnosti, ktoré spracúvajú cez 70 % z celkového objemu nakupovaného a spracovaného mlieka na Slovensku.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: SMZ

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments