Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Aktualizácia: Nový štátny tajomník agrorezortu bude bezpečnostný manažér

Aktualizácia: Nový štátny tajomník agrorezortu bude bezpečnostný manažér
insert_photohttps://www.sns.sk/silny-signal-pre-volicov/

Na ministerstve pôdohospodárstva bude podľa koaličných dohôd zabezpečená krížová kontrola. Okrem ministra a štátneho tajomníka za stranu SMER – SD bude mať na agrorezorte štátneho tajomníka aj Slovenská národná strana. Vieme koho.

Na dnešné rokovanie vlády bol podaný návrh na vymenovanie druhého štátneho tajomníka. Od 3. novembra 2023 by sa ním mal stať Mário Maruška, ktorý za SNS v parlamentných voľbách 2023 kandidoval pod číslom 8. Celkovo získal 2047 preferenčných hlasov, čo nestačilo na vstup do slovenského parlamentu. Ako zamestnanie na kandidátnej listine SNS mal uvedené – bezpečnostný manažér.

Mário Maruška absolvoval v druhej polovici deväťdesiatych rokov Fakultu telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave. Podľa oficiálneho životopisu zverejneného na webovej stránke úradu vlády pracoval v rokoch 1998 až 2023 ako konateľ a generálny riaditeľ spoločností v oblasti podnikania služieb a obchodu.

Konateľ

Konkrétne má Maruška uvedené pôsobenie v spoločnostiach Petrolservis1, s. r. o., Garancia Security Group, s. r. o. a Emerging Enterprises, s. r. o..

Petrolservis1 vznikol v roku 2019 a za spoločnosť vystupuje ako konateľ Mário Maruška. Spoločnosť mala podľa portálu Finstat vlani tržby presahujúce 300 tisíc eur a dosiahla zisk 38 500 eur. Podľa Obchodného registra je predmetom činnosti kúpa tovaru za účelom predaja konečnému spotrebiteľovi alebo iným prevádzkovateľom živnosti, administratívne služby a zabezpečovanie prevádzky čerpacej stanice.

Garancia Security Group vznikla v roku 2006 a konateľom je Mário Maruška. Spoločnosť v roku 2022, podľa portálu Finstat, zvýšila zisk o 52 percent na takmer 102 tisíc eur a tržby jej klesli o 11 percent na 450 tisíc eur. Podľa informácií na portáli má spoločnosť daňový nedoplatok 6 696,57 eur. Podľa firemnej webovej stránky ponúkajú komplexné riešenia v oblasti ochrany majetku a objektov.

Emerging Enterprises vznikla v roku 2001 a jedným z konateľov je Mário Maruška. Spoločnosť dosiahla vlani tržby vo výške takmer 21 tisíc eur a zisk viac ako 4 400 eur.

Aktualizácia 15:30 – tlačová správa MPRV SR

Vláda na svojom dnešnom rokovaní vymenovala do funkcie druhého štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), ktorým sa stal Mgr. Mário Maruška. Vedenie ministerstva je tak kompletné a môže pracovať na plnení priorít v agrorezorte.

Štátny tajomník Mgr. Mário Maruška vyštudoval na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Po štúdiách pôsobil v súkromnej sfére a venoval sa regionálnej politike. Na ministerstvo prichádza s cieľom posilniť rozvoj vidieka.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: https://www.sns.sk/silny-signal-pre-volicov/

1 1 hlas
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
František Horváth
František Horváth
3. november 2023 15:01

veľmi trefné a výstižné a žiaľbohu pravdivéééé, krok vpred a tri kroky vzad !!!!!

Stefan
Stefan
3. november 2023 17:04

Prečo ste pán Spišiak takto nekomentovali aj minulé vlády – vyštudovaný obuvník , ktorý sa hral na kaderníka , navyše plagiator , ktorý by nemohol robiť ani pedagóga v pomocnej škole sa stal minister školstva ? Žiadne žabomyšie vojny nechcem podnecovať , ale keď idete kritizovať , tak nie len… Celý komentár »

no hrúza
no hrúza
6. november 2023 18:26
Odpoveď na  Stefan

Veru, veru, presne tak!!!

A čo malé deti, ktoré hladujú v Burkine Faso? Há?

S tým pán Spišiak prečo neurobíte poriadok?

Alebo práva pôvodných obyvateľov v USA!!!

Tých sa prečo nezastanete?

A otroci v USA čo tam boli? Aj na tých ste zabudli?