Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Niektorí pracovníci sú podľa ministra v SPF “zabetónovaní”

Nové vedenie ministerstva pôdohospodárstva objavilo v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) desiatky vedúcich pracovníkov, ktorí sa dodatkami k zmluvám tesne pred zmenou vlády “zabetónovali” vo svojich funkciách. Na dnešnej Hodine otázok v Národnej rade to vyhlásil šéf agrorezortu Ľubomír Jahnátek.

Títo ľudia sa podľa neho nechali bývalou šéfkou fondu, nominantkou Mostu-Híd Evou Šimkovou, vtiahnuť do politického boja a nové zmluvy podpísali len dva dni pred nástupom nového kabinetu.

“Na základe týchto zmlúv sú neodvolateľní z funkcie. Môžete ho odvolať jedine pri organizačných zmenách, so zákonným odstupným. Tí ľudia sa dostali do absolútne nadštandardného postavenia,” podčiarkol Jahnátek.

Nové vedenie rezortu si v tejto súvislosti nechalo vypracovať právnu analýzu, ktorá takéto dodatky spochybňuje. Takýchto zmlúv bolo 36, po diskusii s príslušnými pracovníkmi už 29 z nich tieto dodatky stiahlo. Pre tých, ktorí si uvedomili svoju chybu, sa podľa Jahnátka nič nemení a môžu vo svojich funkciách pokračovať.

“Máme sedem prípadov, ktoré ešte nemáme vyriešené. Budeme zrejme postupovať organizačnou zmenou a počítame s tým, že budú súdy. Ministerstvo bude ešte asi dlho existovať, má čas na to, aby sa s týmito siedmimi ľuďmi súdilo,” dodal Jahnátek.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments