Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Na SPU vznikli ústavy a nové univerzitné centrá

Na SPU vznikli ústavy a nové univerzitné centrá
insert_photoTASR

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre prešla v priebehu septembra viacerými organizačnými zmenami. Ako informovalo vedenie SPU, na všetkých šiestich fakultách vznikli ústavy, ktoré organizačne nahradili doterajšie katedry.

Okrem ústavov vznikli na pôde SPU od 1. septembra aj dve nové univerzitné centrá. Jedným z nich je centrum jazykov.

„Nadväzuje na predchádzajúcu činnosť katedry jazykov na fakulte ekonomiky a manažmentu. Zameriava sa na výučbu anglického, nemeckého, ruského, francúzskeho a španielskeho jazyka a tiež slovenčiny pre cudzincov,“ informovala SPU.

Druhým novovytvoreným pracoviskom je univerzitné podporné a poradenské centrum. Zodpovedné bude najmä za kariérne poradenstvo, koučovanie a mentoring, poradenstvo pre záujemcov o štúdium, sociálne, psychologické a právne poradenstvo. „Bude tiež vytvárať vhodné podmienky pre študentov so špecifickými potrebami a študentov zo znevýhodneného prostredia,“ uviedlo vedenie SPU.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1549 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments