Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Mrazy vážne zasiahli cukrovú repu

Mrazy vážne zasiahli cukrovú repu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Celonočné mrazy v minulom týždni, ktoré dosahovali lokálne až – 7 stupňov, vážne zasiahli už vzídené porasty cukrovej repy. Portál poľnoinfo.sk o tom informoval Peter Závodský, výkonný riaditeľ Zväzu pestovateľov cukrovej repy Slovenska.

„Predpokladáme, že z celkového osevu 22 500 hektárov, bude nutné presiať minimálne 1 250 hektárov, pričom je možné, že sa bude presievať aj ďalších 750 hektárov. Definitívne škody sa určia v priebehu budúceho týždňa,“  hovorí Peter Závodský.

Minulotýždňové mrazy poškodili, podľa pestovateľov, takmer 10-percent porastov cukrovej repy.

„Zasiahnuté sú takmer všetky pestovateľské lokality, najmä však cukrová repa v okrese Levice, Šaľa, Trnava a Topoľčany. Okrem mrazov bolo veľkým problémom sucho, ktoré pretrvávalo takmer osem týždňov. Našťastie dažďové zrážky 13. a 14. apríla dosiahli lokálne 10-20 mm, čo by malo pomôcť rovnomernému vzchádzaniu repy. Verím, že po tak dlhej dobe neboli tieto dažďové zrážky posledné,“ uzatvára Peter Závodský.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1523 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments