Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

MPRV: Z balíka mimoriadnej pomoci určenej potravinárom sa vyplatilo takmer 80 %

MPRV: Z balíka mimoriadnej pomoci určenej potravinárom sa vyplatilo takmer 80 %
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Národnému poľnohospodárskemu a potravinárskemu centru (NPPC), ktoré je administrátorom mimoriadnej pomoci pre potravinárov, sa doteraz podarilo vyplatiť takmer 6,3 milióna eur žiadateľom, ktorí splnili všetky náležitosti. Doteraz bolo takto vyrovnaných 347 subjektov.

Ako ďalej informoval odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, agrorezort v súčinnosti s NPPC podniká konkrétne kroky na podporu slovenského potravinárstva. Na poskytnutie mimoriadnej pomoci boli vyčlenené prostriedky v celkovom objeme 8 miliónov eur.

Producentom potravín financie podľa MPRV pomôžu čiastočne vykompenzovať vysoké náklady na energie, palivá a aj suroviny, ktorých ceny rastú na celosvetovej úrovni a premietajú sa do cien potravín. NPPC preto posiela túto pomoc potravinárom v čo najkratšom možnom čase.

„O mimoriadnu pomoc požiadalo celkovo 440 subjektov, pričom iba 6 nebolo oprávnených na jej čerpanie. Z 90 žiadateľov, ktorých NPPC požiadalo dodatočne o doplnenie údajov, ostáva na doriešenie už len 20 takýchto subjektov,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

MPRV dodalo, že základným určujúcim kritériom pre priznanie podpory je preukázateľná výška tržieb subjektu uchádzajúceho sa o podporu za vlastné potravinárske výroby za hodnotené obdobie. Úspešným žiadateľom so skompletizovanými dokladmi NPPC postupne posiela zmluvy. Oprávnenú čiastku pomoci im vyplatí po ich podpísaní. Žiadatelia, ktorí dodatočne dopĺňajú vyžiadané údaje, môžu prostriedky očakávať najneskôr do konca septembra tohto roka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1529 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments