Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

MPRV: V poľovníckej sezóne 2023/2024 by sa mohlo odloviť 60 vlkov

MPRV: V poľovníckej sezóne 2023/2024 by sa mohlo odloviť 60 vlkov
insert_photoTASR/Jaroslav Novák

V poľovníckej sezóne 2023/2024 by sa mohlo odloviť 60 vlkov. V utorok (7. 11.) o tom rozhodla pracovná skupina pre určenie ročnej kvóty lovu vlka dravého. Pre TASR to potvrdilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. Vlk dravý je na Slovensku chráneným živočíchom.

„Šesťdesiat kusov predstavuje jednu štvrtinu očakávaného čistého prírastu populácie vlka dravého na Slovensku zisteného na základe monitoringu,“ ozrejmilo MPRV.

Envirorezort podľa jeho šéfa Tomáša Tarabu kvóty vyhodnotí.

Europoslanec Michal Wiezik (Progresívne Slovensko) poukázal, že takýto lov bude v rozpore so záväzkami, ku ktorým sa Slovensko ako členský štát Európskej únie zaviazalo. Pracovná skupina podľa neho nemá k dispozícii presné údaje o populácii vlka.

„Taká štúdia sa dokončila len pre populáciu medveďa, a tak stanovenie kvóty neplní požadovaný princíp predbežnej opatrnosti, čo je v rozpore s európskou legislatívou,“ skonštatoval.

Vlka je podľa vyhlášky zakázané úmyselne zraňovať alebo usmrcovať v jeho prirodzenom areáli. Problém s odstrelom vlka riešila v minulosti aj Európska komisia.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR/Jaroslav Novák

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments