Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z domova

MPRV: Agrorezort sa bude podieľať na príprave zelených opatrení plánu obnovy

MPRV: Agrorezort sa bude podieľať na príprave zelených opatrení plánu obnovy
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sa môže podieľať na čerpaní zdrojov z plánu obnovy a odolnosti, hoci predošlé vedenia rezortu o túto možnosť nejavili záujem. Informoval o tom odbor komunikácie MPRV.

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SD) sa dohodol s podpredsedom vlády pre plán obnovy a odolnosti Petrom Kmecom (Hlas-SD), že agrorezort bude spolupracovať na opatreniach z celkového balíka v hodnote 403 miliónov eur v novej časti REPowerEU.

„Aj keď nebudeme priamo prijímateľmi peňazí z plánu obnovy, budeme sa spolupodieľať na príprave zelených opatrení, ktoré v konečnom dôsledku agropotravinárom prinesú úžitok,“ vysvetlil Takáč.

Ide podľa MPRV predovšetkým o tvorbu legislatívy z oblasti zákona o vodách, udržateľného využívania biomasy, výroby biometánu, organických hnojív a obehového biohospodárstva. Opatrenia z plánu obnovy a odolnosti sa musia zrealizovať do roku 2026.

Takáč urobí podľa agrorezortu všetko preto, aby jeho rezort na podporu domácich poľnohospodárov, potravinárov a obhospodarovateľov lesov získal čo najviac možných finančných prostriedkov z nevyužiteľných zdrojov ostatných rezortov. V tejto téme sa nesie každé jeho úvodné medzirezortné rokovanie.

„Podpora domácich výrobcov a spracovateľov je kľúčová a prioritná, pretože zamestnávajú slovenských občanov, spracovávajú kvalitné slovenské komodity a tvoria HDP našej krajiny. Zaslúžia si pomocnú ruku zo strany štátu prostredníctvom môjho rezortu a ja im tento konštruktívny prístup a korektný dialóg vždy poskytnem,“ uzatvoril Takáč.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
ZUZANA
ZUZANA
10. november 2023 8:48

Dobre sa číta pozitívny a akčný prístup nášho nového ministra. Chcem veriť , že niekto nás začne počúvať. Chcem veriť , že konečne sa začne riešiť problém – nepredajnosť slovenských komodít, pričom ich ceny sú na úrovni spred 10 rokmi. Zjavne príčina je známa ! Poľnohospodári sú vďačný za každú… Celý komentár »

Michal Kiča
Michal Kiča
14. november 2023 22:10

❓PÝŠI SA MINISTER TAKÁČ CUDZÍM PERÍM? 🪶 Richard Takáč sa od nástupu na rezort prezentuje ako celkom solídny minister pôdohospodárstva. Minimálne zo sociálnych sietí mu netreba uprieť očividný záujem stretávať sa so stakeholdermi v tejto oblasti a riešiť s nimi ich problémy. Napriek tomu, že si nasadil masku pragmatického profesionála,… Celý komentár »