Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Od novembra vymenoval Richard Takáč už tretieho generálneho riaditeľa PPA

Od novembra vymenoval Richard Takáč už tretieho generálneho riaditeľa PPA
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodársku platobnú agentúru od zajtra, 8. februára 2024 povedie nový generálny riaditeľ Marek Čepko. Do funkcie nastúpi po Vladimírovi Urmaničovi, ktorý v nej pôsobil od januára 2024. Informuje tlačový odbor agrorezortu.

„Pôdohospodárska platobná agentúra prechádza dynamickou obmenou,“ uviedol minister pôdohospodárstva Richard Takáč s tým, že aktuálne prebieha nastavovanie procesov, aby sa zabezpečilo 100-percentné fungovanie agentúry.

Od októbra 2023 Richard Takáč vymenoval už tretieho generálneho riaditeľa PPA. Prvým bol po odchode Jozefa Kissa Ondrej Humaj, následne Vladimír Urmanič a najnovším Marek Čepko.

„Marek Čepko svoje odborné znalosti a zručnosti v krátkom čase preukázal už v pozícii riaditeľa NPPC a verím, že Pôdohospodársku platobnú agentúru posunie správnym smerom,“ povedal minister pôdohospodárstva Richard Takáč.

Ing. Marek Čepko prichádza do Pôdohospodárskej platobnej agentúry z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC), kde zastával od decembra 2023 funkciu generálneho riaditeľa. V minulosti mal podľa informácií MPRV SR pôsobiť na Ministerstve dopravy SR a Ministerstve životného prostredia SR.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
19 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
8. február 2024 4:39

Výmeny šéfov platobnej agentúry sú čoraz divokejšie. Agrominister Takáč ju zveril pokladníkovi Siete s konfliktom záujmov Za tri mesiace minister pôdohospodárstva už trikrát vymenil generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Po korupčnej kauze Dobytkár pritom agentúra potrebuje skôr personálnu stabilitu, keďže je ešte stále pod zvýšeným dohľadom EÚ. Najnovšie minister Takáč skúseného… Celý komentár »

Stefan
Stefan
7. február 2024 13:33

https://www.facebook.com/share/p/oXm9vypKANzHu9jc/?mibextid=WC7FNe

PPA – tretie miesto v najatraktívnejší zamestnávateľ :)))
Človek by si aj poplakal nad touto tragédiou ..

DoesntMatter
DoesntMatter
7. február 2024 15:55
Odpoveď na  Stefan

To umiestnenie PPA ziskala za benefity. Napr. vylet zadarmo do BB na vysluch NAKA, ranny bezplatny budicek kuklacmi, a pod.

Michal
Michal
7. február 2024 16:27
Odpoveď na  DoesntMatter

Celá Európa štrajkuje ale naši poľnohospodári sú spokojní

no hrúza
no hrúza
8. február 2024 10:04
Odpoveď na  Michal

veď ale proti komu majú protestovať

Lukas
Lukas
8. február 2024 11:44
Odpoveď na  no hrúza

Tu sa skôr naskytá otázka proti čomu a nie proti komu. Tu už by sa toho našlo dosť, nesystémové rozdeľovanie podpor hlavne rozdavanie peňazí farmarov iným občanom, len aby sme boli pekný, proti systému akým funguje Ppa viď článok, ktorý hovorí skoro za všetko a v neposlednom rade proti polno… Celý komentár »

no hrúza
no hrúza
8. február 2024 10:19
Odpoveď na  Stefan

To je veľmi dobrá anketa. Hľadala som na webe, ale žiadnu súťaž, kde by táto firma bola na 3. mieste ako zamestnávateľ, som nenašla. Ale našla som iné ankety: jedna anketa: McDonald https://hnonline.sk/pr-clanky/96128570-mcdonald-s-zvitazil-v-prestiznej-ankete-najzamestnavatel-2023 ďalšia anketa: Lidl https://spolocnost.lidl.sk/nasa-kvalita/nase-ocenenia/najzamestnavatel iná anketa Packeta je na 3. mieste: https://www.packeta.sk/blog/packeta-najzamestnavatel-2023 Takže keby sa niektorému zamestnancovi… Celý komentár »

no hrúza
no hrúza
8. február 2024 10:21
Odpoveď na  Stefan

Súdruhovia, ktorí ešte nie sú najlepší zamestnávatelia, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu

Stefan
Stefan
7. február 2024 13:45

Situácia na PPA je na smiech , alebo do plaču ? Očividne – ocenenie bronzové miesto v ankete o najatraktívnejší zamestnávateľ prináša svoje trpké ovocie – za tri mesiace tretí generálny riaditeľ 🙂 Boris Kollár tak často nemení frajerky ako PPA generálnych riaditeľov . Máme brať ešte vážne túto do… Celý komentár »

no hrúza
no hrúza
8. február 2024 10:29
Odpoveď na  Stefan

Náhodou Boris Kollár má výsledky!

on do budúcich volieb nemusí zháňať voličov, on si ich naplodí.

Fero
Fero
8. február 2024 6:10

Aj Kožuch sa oháňal ocenením PPA na 2. miesto…. Tento nový GR zdupká ( tipujem do mesiaca) hneď keď sa okolo seba na PPA poobhliada a zistí skutočne vyplácanie platieb neoprávneným subjektom ….. Takáč vôbec nerozumie tomuto rezortu, ešte horšie je , že prebral rétoriku Kissa o “NASTAVOVANÍ PROCESOV” .… Celý komentár »

Stefan
Stefan
8. február 2024 6:50
Odpoveď na  Fero

Ale zas ak sa bude minister držať zásady tri krát a dosť , toto by mala byť jeho posledná výmena generálneho riaditeľa . A mal by začať uvažovať sám nad sebou ( minister ) , či sa radšej nevzdať funkcie ministra . Odísť sám, priznať, že na to nemal je… Celý komentár »

no hrúza
no hrúza
8. február 2024 10:02
Odpoveď na  Stefan

ale keď znovu vymeníš ministra, ten ako prvé znovu vymení generálnych riaditeľov.

Stefan
Stefan
8. február 2024 11:04
Odpoveď na  no hrúza

Aktuálny generálny riaditeľ PPA pán Čepko tak či tak dlho nevydrží vo funkcie , možno ešte tento mesiac to vzdá .
Minister v obsadzovaní generála PPA triafa vedľa . Prichádzame tak o čas ktorý je vzácny .

jaromír
jaromír
8. február 2024 15:57
Odpoveď na  Stefan

Minister určite nevymenoval p.Čepka preto, aby išli veci k horšiemu. Obaja, minister i nový šéf PPA sú mladí, vzdelaní ľudia, takže dostatok energie i prehľadu nevyhnutného pre nápravu tam určite nájdeme. Nastúpili do funkcií v obzvlášť ťažkých časoch. Pokiaľ voláme po súdržnosti a vzájomnej podpore, poďme na to s nimi,… Celý komentár »

megan
megan
12. február 2024 11:06
Odpoveď na  jaromír

Na predchádzajúcom mieste vydržal pár týždňov… bez výsledkov.

Anton Vdovjak
Anton Vdovjak
8. február 2024 10:53

Matečná je už späť na scéne, počkajme si ešte na Kožucha, SPPK urobí poriadky aj v Bruseli a zas bude na Slovensku dobre, to nám je sveta žiť!!!!!!

Anton Spišák
Anton Spišák
8. február 2024 14:41
Odpoveď na  Anton Vdovjak

Pani Matečná to je káder. Keď bola ministerkou polnohospodárstva,dostal som žalúdočné vredy. Jej zástupcovia pokračovali v jazde na jej kolajách a myslím ,že ten terajší minister zatlčie posledný kliniec do polnohospodárskej truhly

Anton Spišák
Anton Spišák
8. február 2024 14:35

Dobré by bolo menovať nového riaditela SPP každý týždeň. Tažšie by sa hladal vinník. Stáré porekadlo hovorí,že ryba smrdí od hlavy. Tak netreba aj vyskúšať túto variantu?