Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Minister Becík prevzal dožinkový veniec a chlieb ako symbol žatvy

Minister Becík prevzal dožinkový veniec a chlieb ako symbol žatvy
insert_photoarchív - poľnoinfo.sk

Rezortný šéf Stanislav Becík prevzal dnes na ministerstve pôdohospodárstva dožinkový veniec a chlieb ako symbol žatvy od predstaviteľov Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Nových Zámkoch.

Predseda komory Ján Šimúnek podotkol, že dožinkový veniec mu pre priaznivé počasie mohli odovzdať približne o dva týždne skôr ako v minulosti a urobili tak nielen v mene prvovýrobcov, ale aj spracovateľov, chovateľov a potravinárov.

Minister zhodnotil tohtoročnú žatvu na Slovensku ako úspešnú. „K dnešnému dňu je z celkovej úrody v sýpkach už 70 % pšenice, 75 % jačmeňa a 80 % repky olejnej. Vysoko si vážim chlieb ako Boží dar, ktorý je dorábaný v pote tvárí,“ povedal na stretnutí minister.

Zároveň s uspokojením konštatoval, že „dobrá úroda je predpokladom, aby sa nezvyšovali ceny potravín pre konečného spotrebiteľa“.

„Poľnohospodári si vážia prístup ministra Stanislava Becíka k rezortu, keď sa od svojho nástupu do úradu snaží o vyrovnanú poľnohospodársku podporu v rastlinnej aj živočíšnej výrobe,“ uviedol Šimúnek. V reakcii Becík potvrdil, že naďalej zostáva jeho prioritou podpora roľníkom, spracovateľom a najmä celému vidieku, aby sa slovenské poľnohospodárstvo nestratilo na trhoch Európskej únie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív - poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments