Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Mikuláša pripravili poľnohospodári aj potravinári

Mikuláša pripravili poľnohospodári aj potravinári
insert_photoautorka

Poľnohospodári a potravinári pripravili mikulášske prekvapenie – nie však pre deti, ale pre zdravotníkov v nemocniciach, očkovacích centrách a na mobilných odberných miestach. V nemocnici v Leviciach odovzdali balíčky priamo očkujúcim zdravotníkom.

„Mikuláš je tradične radostný deň pre deti, aj pre dospelých, bez rozdielu. Preto sme sa rozhodli, že balíčkami obdarujeme zdravotníkov. Chceli sme im vysloviť poďakovanie a vyjadriť vďačnosť za to, že sa starajú o zdravie všetkých ľudí, aby sme dokázali poraziť pandémiu,“ uviedol Milan Halmeš, predseda Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Leviciach.

Do levickej nemocnice neprišiel potravinový dar po prvý raz. Už vlani jej darovali producenti z okolia množstvo potravín, vrátane cukru, mliečnych výrobkov či ovocia a zeleniny.

„Do balíčkov sme teraz nachystali sladkosti, pretože tak ako deti, aj dospelých potešia. Pribalili sme aj mliečne výrobky, pretože tie podporujú naše zdravie a nimi chceme bojovať aj s pandémiou,“ dodal Milan Halmeš.

Potraviny darovali poľnohospodári a potravinári vo vybraných regiónoch Slovenska. Okrem Levíc napríklad aj v okresoch Bratislava, Trnava, Banská Bystrica, Brezno a Rimavská Sobota. Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora tiež vyzvala svojich členov, aby okrem ďakovného gesta formou potravín vyjadrili solidaritu aj iným spôsobom – darovaním krvi pre pacientov.

„Vyzvali sme našich poľnohospodárov a potravinárov, aby tí, ktorí môžu, išli darovať krv. Aj medzi nami je určite množstvo vhodných darcov krvi. Budeme prostredníctvom našich regiónov nabádať našich výrobcov potravín, aby v závere roka pomohli aj takýmto spôsobom. A kto vie, možno sa medzi nimi nájdu aj takí, z ktorých sa časom stanú pravidelní darcovia. Krvi je vždy nedostatok“, dodal Jozef Šumichrast, člen predstavenstva SPPK.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: autorka

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments