Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Martin Nevolný je oddnes voľný

Martin Nevolný je oddnes voľný
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Martin Nevolný

Rok a jedenásť dní. Toľko bol vo funkcii generálneho riaditeľa sekcie poľnohospodárstva na agrorezorte Martin Nevolný. Dnes sa dohodol s vedením ministerstva na svojom odchode.

„K dnešnému dňu odchádzam z ministerstva pôdohospodárstva. Chcem poďakovať poľnohospodárom za aktívnu komunikáciu,“ hovorí Martin Nevolný pre portál poľnoinfo.sk.

Nevolný je absolventom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Roky ho poľnohospodári poznali z pôsobenia v spoločnostiach Allianz Slovenská poisťovňa, Agro Voderady Slovenská Nová Ves a Respekt Slovakia.

Dnes už bývalý riaditeľ nastúpil na sekciu poľnohospodárstva 1. júna 2020, keď nahradil Štefana Rybu.

„Prioritná musí byť tvorba vertikál. Som rád, že pri jahňatách sa nám za ten rok podarilo vytvoriť takúto fungujúcu štruktúru,“ hovorí Martin Nevolný.

O tom, kto by ho mal v mimoriadne sledovanej pozícii na rezortnom ministerstve nahradiť, nevie.

Agrorezort začal s vlnou ukončovania pracovných pomerov už včera. V štvrtok sme informovali, že z rezortu odchádzajú dvaja sekční šéfovia a viacerí riaditelia odborov. Ešte v utorok sa svojej pozície vzdal druhý štátny tajomník Andrej Gajdoš. Vláda ho následne odvolala v stredu na svojom zasadnutí.

Ministerstvo pôdohospodárstva nespresňuje informácie o tom, s ktorými zamestnancami sa v priebehu štvrtka a dnešného dňa rozlúčili.

„Ukončenie štátnozamestnaneckého pracovného pomeru bolo na základe vlastných žiadostí dotknutých zamestnancov a v súlade so zákonom. Viac informácií vzhľadom na to, že proces ešte nie je ukončený, nebudeme poskytovať,“ informuje portál poľnoinfo.sk tlačový odbor MPRV SR.

Podľa našich informácií sa veľmi intenzívne hovorí aj o odchode štátneho tajomníka Martina Fecka. Zakladateľ najsilnejšej vládnej strany OĽaNO by sa mal vrátiť do parlamentu. Martin Fecko na naše otázky zatiaľ nereagoval.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Martin Nevolný

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1549 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments