Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Kukurica je pod tlakom správy USDA

Kukurica je pod tlakom správy USDA
insert_photoMartin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

Cena kukurice sa na svetových burzách správala minulý týždeň rôzne. Kým na burze Euronext v Paríži posilnila, na burze CBoT v Chicagu mierne oslabila a na burze BÉT v Budapešti sa jej hodnota po celý týždeň v domácej mene nezmenila.

Burza Euronext pre termíny obchodovania január posilnila o približne 1 percento, burza CBoT pre termíny obchodovania marec oslabila o asi 0,4 percenta a burza BÉT sa nemenila, prepočtom meny ale posilnila o približne 0,6%.

Nedávna správa USDA spôsobila na trh s kukuricou tlak, pretože sa navýšila tak produkcia, ako aj celkové zásoby. Vzhľadom na túto správu a ďalšie technické analýzy sa nepredpokladá v najbližších týždňoch výraznejší nárast ceny tejto komodity.

Coceral – podobne upravila vo svojej poslednej prognóze množstvá produkcie pre EÚ-27. Podľa decembrovej správy by mala byť úroda kukurice navýšená oproti roku 2010 o viac ako 10 mil. ton. Mala by dosiahnuť 65,232 mil. ton. Dobré podmienky pestovania upravili produkciu hlavne v krajinách ako Rakúsko ( nárast z 1,692 mil. ton na 2,219 mil. ton) , Francúzsko ( 13,823 mil. ton – 15,9 mil. ton) , Taliansko ( 8,65- 9,215) a Maďarsko (6,8 – 8,1).

Autor článku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments