Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Živočíšna výroba Zo sveta

Kontroly na mor ošípaných boli v ČR zrušené

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 244

Mimoriadne veterinárne opatrenia, podľa ktorých mali českí príjemcovia dovážaného bravčového mäsa robiť jeho kontroly na africký mor ošípaných od utorka, boli zrušené. Zmenu v pondelok (1. 10.) oznámilo tamojšie ministerstvo pôdohospodárstva.

V pôvodnej informácii ministerstva sa mala povinnosť vzťahovať na dovozcov mäsa z krajín, v ktorých sa infekcia vyskytuje.

Česká republika tak ustúpila Európskej komisii (EK). Tá mala proti jej schváleným vybraným kontrolám námietky. Namiesto nich budú plošné kontroly a bude ich robiť štátna veterinárna správa.

Pôvodný plán ministerstva počítal s tým, že bravčové mäso a vedľajšie produkty z neho a z diviakov z krajín, v ktorých sa mor vyskytuje, pôjdu na trh až po kontrole. Povinnosť sa mala podľa portálu ČT24 vzťahovať na všetkých českých prevádzkovateľov potravinárskych podnikov dovážajúcich bravčovinu z Belgicka, Bulharska, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a Rumunska.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.