Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Komora kontruje: Kritickí sme k rozporuplným návrhom

Predstavenstvo Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory odmieta obvinenia ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolta Simona v článku – Simon: Komora bola poplatná minulej vláde, že v období vlády Roberta Fica nereagovalo na problémy agrosektora, lebo údajne k tomu bolo „politicky motivované“. Komora nikdy nemala uzavreté žiadne písomné ani iné dohody s politickými subjektami, vládou, alebo parlamentom o politickej spolupráci alebo podpore.

Ako najväčšia samosprávna organizácia v agropotravinárskom komplexe vždy poukazovala na problémy odvetvia a dožadovala sa ich riešenia bez ohľadu na to, aké bolo aktuálne zloženie štátnej exekutívy, alebo zákonodarného zboru.

Pri presadzovaní oprávnených záujmov svojich členov sa vždy snažila rokovať s predstaviteľmi celého parlamentného politického spektra, vrátane opozičných subjektov. Bolo to tak aj v období vlády Roberta Fica, keď sa viackrát stretla napríklad aj s vedením Strany maďarskej koalície (SMK), ktorej poslancom bol vtedy tiež súčasný minister Zsolt Simon.

Kritické postoje zaujímala SPPK ku všetkým návrhom a rozhodnutiam, ktoré mohli negatívne ovplyvniť podnikateľské prostredie v poľnohospodárstve a potravinárskom priemysle aj v rokoch 2006-2010. Nesúhlasila napríklad so zásahmi do podpôr v sektore cukrovej repy, so znížením národného doplatku priamych platieb o 10 percentuálnych bodov pre rok 2010, či s viacerými ďalšími opatreniami, ktoré podľa nej nemohli prispieť k zlepšeniu pozície našich roľníkov a potravinárov a takéto postoje bude zaujímať aj naďalej.

Autor článku: krátená tlačová správa SPPK
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments