Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z domova

Hlina podal trestné oznámenie na Lesy SR pre podozrenia z machinácií

Hlina podal trestné oznámenie na Lesy SR pre podozrenia z machinácií
insert_photoilustračné foto TASR

Opozičný poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (SaS) podal na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na Lesy SR pre podozrenia z machinácií vo verejnom obstarávaní, týkajúcom sa ťažby kalamitného dreva na Horehroní. Hlina o tom informoval na stredajšej tlačovej besede.

Verejné obstarávanie prebiehalo podľa Hlinových slov tak, že plochu, na ktorej sa malo ťažiť, rozdelili na tri celky a oslovili tri firmy s tým, že každá dostala jeden celok.

„Sú tam minimálne rozdiely, zásadná skutočnosť podľa mňa, kartelová dohoda,“ uviedol Hlina.

Za neobvyklú považuje aj cenu 30 eur za meter kubický, ktorú zadanie vygenerovalo.

Poznamenal, že Lesy SR rovnako obstarávali v tomto čase ťažbu na Orave, kde požadovali 17,70 eur za meter kubický hmoty, napokon bola vysúťažená suma 15 eur.

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SD) podľa Hlinu odôvodnil cenu tým, že v nej bolo zahrnuté aj stráženie a že zmluva neumožňuje subdodávať.

Hlina kritizoval obstarávanie ťažby kalamitného dreva na Horehroní už v priebehu júna. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR následne v reakcii uviedlo, že výroky Hlinu o údajných pochybnostiach týkajúcich sa obstarávania ťažby kalamitného dreva na Horehroní sú nepravdivé a zavádzajúce.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: ilustračné foto TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments