Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

GTSÚ: Ak sa rozhodnem odísť, budem komunikovať najskôr s ministrom

GTSÚ: Ak sa rozhodnem odísť, budem komunikovať najskôr s ministrom

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka je oslabené nie len z dôvodu karantény Andreja Gajdoša, štátneho tajomníka, ale už štvrtý týždeň nie je na ministerstve prítomná ani Vladimíra Fabriciusová, generálna tajomníčka služobného úradu.

„Tempo práce, ktorým sme začali na úrade bolo výrazné a to sa podpísalo na mojom zdraví. Najskôr som si myslela, že to vyriešim počas niekoľkých dní dovolenky. Nakoniec som oficiálne práceneschopná,“ hovorí Vladimíra Fabriciusová pre portál poľnoinfo.sk.

Už približne dva týždne sa pritom šíria špekulácie, že sa na ministerstvo pôdohospodárstva nemusí vrátiť. Vyplýva to vraj z rozdielnych pohľadov na samotné fungovanie úradu ministerstva a personálne nominácie, za ktoré je Fabriciusová priamo zodpovedná.

„Minister ma prijímal a ak sa rozhodnem odísť, budem komunikovať najskôr s ním. Momentálne som doma,“ informuje Vladimíra Fabriciusová.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský si pritom v článku Denníka N z polovice augusta generálnu tajomníčku služobného úradu chválil.

„Plne stojím za pani Fabriciusovou. Okamžite nám sem vniesla poriadok a to, že je čestná, už dokázala aj na iných postoch,“ povedal minister pre Denník N.

Generálny tajomník služobného úradu nemá priamy vplyv na smerovanie rezortu napríklad v dotačnej politike. V minulosti išlo najmä o sivé eminencie vedenia rezortu, ktoré stáli za personálnymi nomináciami v rozpočtových a príspevkových organizáciách a štátnych podnikoch, ktorých spravuje ministerstvo dvadsať.

„Stojím si za všetkými nomináciami, ktoré sme v čase, keď som bola fyzicky prítomná na ministerstve, spravili,“ uzatvára pre portál poľnoinfo.sk V. Fabriciusová.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV SR - generálna tajomníčka služobného úradu Vladimíra Fabriciusová (vľavo), minister Ján Mičovský (v strede) a prvý štátny tajomník Martin Fecko (vpravo)

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1581 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

4 komentáre

 1. Nohavica
  24. septembra 2020

  ….veta „Stojím si za všetkými nomináciami, ktoré sme v čase, keď som bola fyzicky prítomná na ministerstve, spravili,“
  by po vypustení jedného slovíčka bola asi bližšie pravde :
  „Stojím ZA všetkými nomináciami, ktoré sme v čase, keď som bola fyzicky prítomná na ministerstve, spravili,“…

  Odpovedať
 2. Chmelina-Maxon-Malatinec-?-?-?
  24. septembra 2020

  Váž. pani GTSÚ,
  z toho akých ľudí ste vybrali na dôležité posty je jasné, kto v zákulisí (s Vaším vedomím) ťahá za nitky, takže ak máte takto pokračovať (ako bábka v rukách záujmovej skupiny) radšej zostanťe doma !!!
  Pozícia GTSÚ, osobitne v tomto rezorte, kde doposiaľ všetky dôležité posty boli obsadené klientelisticky, vyžaduje človeka s dobrou inštitucionálnou pamäťou a nie toto čo sa deje, ani jeden z troch nič kľúčových ľudí na ministerstve dostatočne nepozná pomery na úrade ani PPA, je to pre nich nový „vesmír“. Týmto štýlom bude sebalepšie úsilie ministra o popretŕhanie väzieb sotva možné. Je nutné poznať kto a na koho povel posledných 10 rokov zneužíval štátnu službu a verejné zdroje (najmä z PRV) pre vlastné obohatenie, resp. obohatenie rôznych skupiniek, ktoré sa dnes opäť infiltrujú a dokonca posielajú svojich nominantov na pohovory k pani GTSÚ. Poriadok a čestnosť len tak samé od seba na ministerstvo neprídu, je to zápas ktorý treba vybojovať a odstaviť konkrétnych korupčníkov a ich kolaborantov… Práve GTSÚ je post, na ktorom má osoba v prvej línii bojovať s týmito skupinami, ukončiť a prešetriť všetky ich klientelisticky získané zmluvy atď., a nie sa s nimi družiť a počúvať ich rady.

  Odpovedať
  1. Nohavica
   25. septembra 2020

   …presne tak, ona tam nie je náhodou…zdá sa, že aj minister dostáva na stôl nominácie ako hotovú vec…a buď sa nechce tomu venovať alebo nemôže…v konečnom dôsledku to môže dobehnúť jeho…

 3. DoesntMatter
  25. septembra 2020

  Len aby tam nezostalo rozsvietene, dufam, ze bude mat kto zhasnut.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.