Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Fotogaléria: Galavečer 19. ročníka Top Agro

Fotogaléria: Galavečer 19. ročníka Top Agro
insert_photoKlub poľnohospodárskych novinárov

Hlavnú cenu v poradí už 19. ročníka celoslovenskej súťaže poľnohospodárskych manažmentov Top Agro získala na štvrtkovom (23. október) galavečere v Ružomberku spoločnosť Danubius Fruct z Dunajskej Lužnej, významný pestovateľ, spracovateľ a distribútor ovocia, predovšetkým jabĺk.

Pri hľadaní vhodných priestorov na TOP AGRO 2013 a Najkrajší chotár 2014 si dali organizátori ako hlavný cieľ, aby boli dôstojné tohto slávnostného večera. Také našli v centre Ružomberka. Tamojší  Kultúrny dom A. Hlinku, ktorého súčasťou je aj hotel Kultúra, je od svojho vzniku výnimočnou stavbou.

Zaujímavá je už samotná história jeho zrodu. Treba sa preniesť do 30. rokov minulého storočia, kedy bol Ružomberok významným centrom slovenského národného i náboženského života. Vtedy padol z iniciatívy členov Ružomberského Katolíckeho kruhu na čele s Msgr. Andrejom Hlinkom a Dr. Karolom Mederlym návrh postaviť multifunkčnú budovu, kde sa budú môcť odohrávať dôležité spoločenské, kultúrne, náboženské i politické podujatia.

Isté bolo, že aj v tých časoch išlo o finančne náročnú stavbu, na ktorú ale Ružomberčania nemali dostatok peňazí. Ak sa napokon našli, je to zásluha A. Hlinku, ktorý na jej financovanie daroval celý svoj majetok. Treba ale dodať, že veľkou finančnou čiastkou prispeli aj americkí Slováci i samotní obyvatelia mesta.

Autor článku: TASR a Jana Janku
Zdroj obrázku: Klub poľnohospodárskych novinárov

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments