Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Názory a komentáre Z domova

Emil Macho: Minister Mičovský ponížil seba aj celý agrosektor

Emil Macho: Minister Mičovský ponížil seba aj celý agrosektor
insert_photoTASR - Na snímke predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho počas tlačovej konferencie na tému Plán obnovy je výsmech do očí poľnohospodárov a potravinárov. V Bratislave 28. apríla 2021.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský „vybojoval“ pre slovenských poľnohospodárov a potravinárov z miliárd určených na Plán obnovy jednu veľkú nulu. To je pre neho obrovská hanba, čo je však dôležitejšie, porážku opäť utrpí len a len naše agropotravinárstvo.

Nula eur pre slovenských poľnohospodárov a potravinárov nám hovorí veľa o dvoch kľúčových veciach. Po prvé – táto vláda má slovenské poľnohospodárstvo a potravinárstvo takpovediac v paži. Je im zjavne úplne jedno, aký bude ďalší osud slovenského vidieka a jeho obyvateľov a pojem „potravinová sebestačnosť“ je pre nich len fráza, na ktorej sa dá vytĺkať politický kapitál. Po druhé – minister pôdohospodárstva má vo vláde výtlak rovný jednej veľkej nule. A to je v skutočnosti ešte horšie, ako samotný fakt, že vláde ako celku je osud nášho potravinárstva a poľnohospodárstva ukradnutý. Pretože pokiaľ sa slovenskí poľnohospodári a potravinári nevedia (nemôžu, nedá sa) spoliehať ani na svojho rezortného ministra, tak je to hotová a nespochybniteľná katastrofa.

Vyjadrenia ministra nemajú veľkú váhu

Minister Ján Mičovský koncom minulého roka v jednej z mnohých (bohužiaľ výsledkovo prakticky akoby neexistujúcich) televíznych diskusií vyhlásil, že pokiaľ skončí Plán obnovy pre agrosektor s takouto nulou, nebude mať na stoličke už čo robiť. My, slovenskí poľnohospodári a potravinári, sme tieto slová vnímali ako pevný záväzok, že minister bude za naše sektory bojovať a nedopustí, aby skončili tak ako nakoniec skončili – s nulou z Plánu obnovy. Mysleli sme si to aj preto, pretože sme predpokladali, že minister bude bojovať nielen za nás, ale aj za seba.

Úprimne povedané, neviem, čo sa teraz deje v hlave a mysli pána Mičovského. Neviem si to ani poriadne predstaviť. A ani si to radšej predstavovať nechcem.

Minister Ján Mičovský sa totiž dostal do patovej situácie a úplne sa ponížil pred celým sektorom potravinárov a poľnohospodárov. A nielen to – dopustil poníženie celého sektora a všetkých slovenských poľnohospodárov a potravinárov.

Je to také veľké poníženie, že minister sa odteraz naozaj nebude môcť čudovať, keď jeho slová nebudeme brať úplne vážne. Poučení z jeho posledných výrokov totiž už vieme, že jeho vyjadrenia nemajú veľkú váhu, dokonca, nemusia byť ani pravdivé. Ako náš rezortný minister totálne zlyhal a mal by sa naozaj zamyslieť nad tým, čo sám na konci minulého roka vyhlásil.

Autor článku: Emil Macho, predseda, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho počas tlačovej konferencie na tému Plán obnovy je výsmech do očí poľnohospodárov a potravinárov. V Bratislave 28. apríla 2021.

5 2 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
9 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Emil Macho
Emil Macho
29. apríl 2021 21:52

Musím ešte doplniť svoj komentár ktorý vznikol pred dnešnou reláciou v TA3. Po zhliadnutí dnešného vystúpenia pána ministra v Téme dňa na TA3 mi reálne ostalo zle. Ale skutočne tak ľudsky zle. Cítim sa ako pri televíznych diskusiách s pánom ministrom. Mám pocit, že sa mi sníva. Je toto vôbec… Celý komentár »

miroh
miroh
30. apríl 2021 9:14
Odpoveď na  Emil Macho

Konečne ste to napísali aspoň trošku tvrdšie. Uvedomte si prosím, že súčasná garnitúra nie je schopná pochopiť slušné slová, keďže ich nikdy nepoužívala. A bohužiaľ aj verejnosť je už otupelá…

ZS3
ZS3
30. apríl 2021 12:00
Odpoveď na  Emil Macho

Bolo by asi načase iniciovať petíciu na odvolanie pána Ministra.

Janka Pacigová
Janka Pacigová
30. apríl 2021 15:12
Odpoveď na  ZS3

Petícia za odvolenie ministra je to minimum, čo by sme mali urobiť. Doteraz sme príliš tichí, ako také baránky. Komory, samosprávy, zorganizujte už konečne nátlakové akcie za jeho odvolanie! Pridáme sa veľmi radi! Už dávno sa tento človek nemá čo nazývať ministrom pôdohospodárstva SR!

miroh
miroh
30. apríl 2021 15:20
Odpoveď na  Janka Pacigová

ministra môže odvolať premiér a lebo môže sám abdikovať. Nemyslím, žeby si dal Matelko poradiť petíciou…

Anna Maria Budz
Anna Maria Budz
30. apríl 2021 7:32

A kto by to tak asi pripravil mili poľnohospodári a potravinári.Ti ktorí by to dokázali napísať,zdôvodniť potreby poľnohospodárov a potravinárov a hlavne obhájiť,hlavne obhájiť sa stali obeťami netransparentných chúťok žiadateľov a zamestnancov MPRV SR a jeho podriadených organizácii!Dnes nám nevadí už ani len to,že sa Jednotne žiadosti začali administrovat 19.4.2021!A… Celý komentár »

Miro
Miro
3. máj 2021 11:40

Pán minister nám hovorí že máme nahlas hovoriť o problémoch a zlyhaniach práce ministerstva. O konkrétnych nedostatkoch by sme mohli napísať celý článok. Problém agrosektora je pán minister. Dnes hovorí že jeho hlavným poslaním je správne pripraviť novú spoločnú poľnohospodársku politiku pre nás poľnohospodárov na nasledujúce programovacie obdobie EÚ. Už… Celý komentár »

Anna Maria Budz
Anna Maria Budz
3. máj 2021 18:46
Odpoveď na  Miro

Miro,tak toto ste trafili P R E S N E ! ! !

Helena
Helena
4. máj 2021 7:44

Je smutné a zarážajúce, že naša Vláda ocenila rezort agropotravinárstva nulovou podporou. Práve súčasná situácia v dôsledku pandémie preukázala, že agropotravinárstvo zabezpečuje pre našich obyvateľov základné a zdravotne bezpečné potraviny, ktoré by sme mali nielen vyprodukovať, ale aj spracovať. Z tohto balíka sa mala posilniť spracovateľská a potravinárska kapacita našej krajiny, aby sa denne kamiónmi nedovážali… Celý komentár »