Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Minister Mičovský: Nekončím! Svoju úlohu dokončím

Minister Mičovský: Nekončím! Svoju úlohu dokončím
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Minister Ján Mičovský

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Ján Mičovský nekončí. Plán obnovy a odolnosti nepodporil a bude bojovať ďalej. Pôdohospodárstvo ma pred sebou ďalšie výzvy, ktoré minister plánuje naplniť.

„Nespokojnosť poľnohospodárov je aj mojou nespokojnosťou. Plán obnovy sme však nevzdali, bojovali sme do konca a urobili sme maximum, čo bolo v našich silách. S premiérom som sa stretol a dohodol som sa s ním, že za slovenské pôdohospodárstvo budem bojovať ďalej. Máme pred sebou ešte dosť zásadných úloh, ktoré musím dokončiť. Uvedomujem si svoje slová. Útek z boja by bolo však to najjednoduchšie. Väčšou výzvou však bude dokázať opak,“ uviedol šéf agrorezortu Ján Mičovský.

MPRV SR sa z Plánu obnovy a odolnosti nepodarilo vybojovať žiadne finančné prostriedky. Rezort zďaleka neskrýva sklamanie z nepodporenia pôdohospodárstva. Finančné požiadavky agrorezortu boli orientované na inú oblasť, ako je konkurencieschopnosť poľnohospodárov a potravinárov. Zámery agrorezortu smerovali do biodiverzity, krajinotvorby, adaptácie krajiny na zmenu klímy, prírode blízke hospodárenie a vodozádržné opatrenia v lesoch. Minister Mičovský na 5. rokovaní vlády SR preto ako jediný tento návrh nepodporil a tým dal najavo, že mu na pôdohospodárstve skutočne záleží a to aj za cenu nepodporenia zásadného materiálu tejto vlády.

„Máme pred sebou dve dôležité úlohy. Prípravu Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ na nové programovacie obdobie a zabezpečenie podmienečnej akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúry,“ zdôraznil Mičovský.

Agrorezortu sa zásadne podarilo zmeniť dlhodobo kritizovaný korupčný systém. Práve úplatky, netransparentné výbery majú na ministerstve a Pôdohospodárskej platobnej agentúre nulovú toleranciu.

Autor článku: Daniel Hrežík - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Minister Ján Mičovský

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1522 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
ZS3
Člen
ZS3
30. apríla 2021 10:39

To je snáď veta, ktorú nikto z nás nechcel počuť. Kedy sa p. Mičovský odhodlá skončiť? Keď náš rezort dovedie do nenávratného kolapsu? Koľko šancí ešte si dovolí premrhať? Veď odkedy nastúpil, dookola niečo sľubuje a ani jeden sľub mu “akosi” nevychádza (tak ako to bolo povedané aj včera na… Celý komentár »

Janka Pacigová
Člen
Janka Pacigová
30. apríla 2021 15:32

Pán Mičovský (prepáčte, ale prieči sa mi nazvať Vás ešte ministrom) už nám, prosím, neukazujte nič. Za posledný rok, ste nám ukázali, ba aj dokázali, ako sa dá neodbornosťou a neschopnosťou zničiť to, čo poctiví poľnohospodári roky budovali, aj napriek ťažkostiam. Už rok nám rozprávate uspávanku a reálna pomoc z… Celý komentár »