Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Ekologické poľnohospodárstvo Z ekonomiky

DPH na predaj z dvora zostáva na úrovni 20 percent

blank

Ako informuje denník SME, ministerstvo financií nesúhlasilo s nižšou sadzbou DPH na produkty predávané z dvora.

DPH na úrovni päť percent na produkty predávané z dvora mala platiť od začiatku roka. Jej zavedenie stopli pravidlá Európskej únie. V rámci Únie môže byť nižšia DPH na určité tovary, nemôže však zvýhodňovať istú skupinu výrobcov.

 „Táto sadzba by sa musela uplatňovať aj na tie isté produkty v celej obchodnej sieti,“ povedal pre denník SME hovorca ministerstva pôdohospodárstva Peter Hajnala.

 

Autor článku: podľa textu Zdenky Kollárová (denník SME) upravilo poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1592 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. blank
    agrárnik z HN
    12. januára 2013

    Agrárna politika na Slovensku je v agónií. Malí úradníci platení z peňazí daňových poplatníkov rozhodli, že to skomplikuje svojim chlebodárcom s požehnaním bruselskej hydri. Aj vinohradníkom v susednom Burgenlande nechceli podporiť rozvoj vinohradníctva a našli si nástroj ako sa to dá v spolupráci s miestnou a regionálnou samosprávou podporiť vinohradníka. To, že obchodné reťazce si zo Slovenska spravili kafilérku na pozáručné potraviny a kŕmia národ mliečnymi výrobkami s 3 mesačnou dobou spotreby je v poriadku, ale keď chce gazda predať mlieko zdravé za výhodnejšiu cenu tak mu to finančný odborník na agrosektor a potraviny vo veku 25- 35 rokov žijúci v paneláku v Petržalke zdôvodní ako sa to nedá. Lebo má skúsenosti z prázdninovej stáže u starej mami na dedine. A keď sa nevie ako ďalej tak nastupuje otrepaná fráza – BRUSEL ROZHODOL. Tak takéto nehoráznosti v rámci RVHP by v Moskve žiaden magor nevymyslel lebo Brusel obhajuje záujmy kapitálu a nie občanov EÚ to je hlavný rozdiel.

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.