Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Do konca roka 2021 budeme v oblasti MAS fungovať v štandardnom režime

Do konca roka 2021 budeme v oblasti MAS fungovať v štandardnom režime
insert_photoMPRV - Jozef Kiss

Pôdohospodárska platobná agentúra prijala opatrenia, ktoré prispejú k urýchlenému vyriešeniu situácie s čerpaním financií z projektov poľnohospodárov. Informovala o tom Adriana Hosťovecká, riaditeľka sekcie prierezových činností PPA po piatkovom stretnutí vedenia PPA so zástupcami Miestnych akčných skupín (MAS) a Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

„Chceme, aby sme v priebehu dvoch mesiacov spustili väčšiu časť platieb a zostávajúce platby do konca tohto roka,“ uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

Opatrenia sa týkajú procesu schvaľovania zmlúv a nastavení IT systémov. Kiss si od týchto zmien sľubuje zrýchlenie a zjednodušenie celého procesu schvaľovania projektov, zmlúv a vyplácania plnenia.

Zástupcovia MAS privítali konštruktívne návrhy zo strany PPA na vyriešenie situácie a rovnako privítali návrh, aby sa vzájomné stretnutia uskutočňovali pravidelne, každý mesiac. Tým získajú presný prehľad o postupe prác a štatistike zrealizovaných žiadostí.

Ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák, rovnako ako zástupcovia MAS, privítal takéto stretnutie a zdôraznil, že prioritne potrebujeme vyriešiť eurofondovú depresiu.

„Poďme ukľudniť mestá a obce, že MAS-ky môžu fungovať ďalej a obnovme dôveru zúčastnených subjektov. My vieme garantovať, že spojíme sily a presvedčíme, že v tejto zlej situácii máme jasnú predstavu, ako ďalej,“ povedal Kaliňák.

Generálny riaditeľ PPA si tiež vypočul návrhy MAS na úpravy niektorých procesov tak, aby viedli k zlepšeniu podmienok na oboch stranách, teda na strane MAS aj PPA. Prisľúbil zároveň, že pokiaľ to legislatíva a európske pravidlá dovolia, je pripravený ich zaviesť do praxe. Predpokladá, že do konca roka 2021 bude PPA v oblasti MAS fungovať v štandardnom režime a všetky platby, ktoré majú byť vyplatené MAS, vyplatené budú.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV - Jozef Kiss

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Maria Budz
Anna Maria Budz
7. september 2021 8:09

Už by bolo aj na čase!
Inkvizície,zastrašovania a vyhrážania sa zamestnancom PPA za spomienky na funkčné roky by už aj stačilo.Nápady vymyslene do konca roka 2019 už dochádzajú,už je potrebné začať pracovať ….Akú len krátku pamäť ma toto spoločenstvo žijúce pod hrdými Tatrami!Hlavu hore ľudia ….!
Boh pomáhaj slovenskému vidieku!