Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Členmi Rady SPF budú Š. Gregor a P. Dratva

Členmi Rady SPF budú Š. Gregor a P. Dratva
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Členmi Rady Slovenského pozemkového fondu (SPF) budú Štefan Gregor a Peter Dratva. Vyplýva to z návrhu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorý v stredu prerokovala a schválila vláda.

Podľa predkladacej správy 20. mája 2020 doručil Úrad vlády SR ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR návrh Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na nomináciu Gregora za člena Rady SPF z dôvodu, že doterajší člen rady Michal Sýkora, ktorý bol Národnou radou (NR) SR zvolený za člena rady na návrh ZMOS, sa dňom 31. decembra 2019 vzdal svojej funkcie.

Následne 21. mája doručila SPPK ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR list, v ktorom mu oznámila, že navrhuje za člena Rady SPF Dratvu. Dôvodom nového návrhu je skutočnosť, že dňom 31. januára 2020 sa funkcie člena Rady SPF vzdal Oliver Šiatkovský, ktorý bol NR SR zvolený za člena rady na návrh SPPK.

Podľa zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách činnosť a hospodárenie SPF kontroluje 13-členná rada. Členov rady volí a odvoláva NR SR, a to ôsmich členov na návrh vlády SR, z toho jedného člena vláde SR navrhne ZMOS, ktoré spĺňa podmienky reprezentatívneho združenia zamestnávateľov podľa osobitného predpisu, jedného člena vláde navrhne SPPK, a piatich členov rady na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí, za ktoré boli poslanci zvolení do NR SR, na návrh výboru.

NR SR s účinnosťou od 25. októbra 2018 zvolila na návrh vlády SR šesť členov Rady SPF, a to Mareka Gocníka, Jaroslava Lovašša, Milana Hauera, Igora Chovana, Radoslava Hrušku a Zoltána Lörincza.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments