Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Chovan nie je spokojný s budúcoročným rozpočtom

Chovan nie je spokojný s budúcoročným rozpočtom
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Rezort pôdohospodárstva nie je spokojný s návrhom budúcoročného štátneho rozpočtu. “Boli by sme radi, keby sa naplno využili možnosti, ktoré sú možné pre náš rezort – teda 30-% doplatok k priamym platbám a maximálny objem štátnej pomoci,” zdôraznil dnes na stretnutí s novinármi minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan.

Realita dňa je podľa jeho slov, bohužiaľ, taká, aká je – vládu SR núti škrtať.

“Škrtalo sa teda aj na strane výdavkov pre farmárov. Veľmi výrazným spôsobom sa škrtá aj v štátnej správe. Pre všetky organizácie v pôsobnosti nášho rezortu máme krátené bežné výdavky na budúci rok o 20 % a kapitálové výdavky až o 70 %,” konštatoval.

Krátenie rozpočtu nie je teda len otázkou, že farmárom sa dostane menej peňazí, ale výrazným spôsobom sa musia redukovať aj náklady vo viac ako 80 spoločnostiach, ktoré patria pod rezort pôdohospodárstva.

“V kapitole MP dochádza síce k nárastu rozpočtu o 18 %. Z tohto objemu je ale potrebné odrátať približne 47 miliónov eur (1,42 miliardy Sk) pre opatrenia z osí, ktoré slúžia vyslovene na rozvoj obcí, ciest a kultúrnych domov. Nesúvisia teda s agrorezortom, len pretečú cez kapitolu MP,” povedal.

Plánované vyššie čerpanie eurofondov si podľa Chovana vyžiada vyššie nároky na štátny rozpočet.

“Pôjde nám viac prostriedkov do tých častí, kde SR využíva na kofinancovanie európske zdroje,” dodal.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments