Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z ekonomiky

Český lesnícky gigant CE Wood nevylučuje rozpredaj majetku

Český lesnícky gigant CE Wood nevylučuje rozpredaj majetku
insert_photoCE WOOD - Spoločnosť pravidelne vystavovala aj na nitrianskom veľtrhu LIGNUMEXPO - LES

Praha 26. januára (TASR) – Najväčšia súkromná lesnícka firma v Českej republike CE Wood oznámila, že plánuje prepustiť všetkých svojich zamestnancov. Pre zlínsku skupinu ich pritom v súčasnosti pracuje v niekoľkých závodoch viac než 2000. Informuje o tom dnes český denník Hospodářské noviny (HN).

„Začali sme rokovania s úradom práce a odbormi, čo je predstupeň k hromadnému prepúšťaniu,“ povedal šéf CE Wood Ivan Doubrava.

Koľko zamestnancov ale nakoniec z firmy odíde, sa podľa neho uvidí až v nasledujúcich týždňoch. Ak sa v tomto čase nestane nič mimoriadne, spoločnosť začne s prepúšťaním najskôr koncom februára.

„Nemá cenu čakať v tejto chvíli na zázrak,“ dodal Doubrava, ktorý tvrdí, že CE Wood k tomuto kroku dotlačila kríza v drevospracujúcom priemysle.

Produkty firmy sú určené najmä pre stavebníctvo, a to je jeden zo sektorov, ktoré na problémy svetovej ekonomiky doplatili najviac.

Súčasná svetová ekonomická kríza však nie je jediným dôvodom plánovaného prepúšťania. Doubrava si posťažoval aj na správanie sa štátu v ostatných rokoch pri tendroch Lesov ČR. Navyše, aj štátne zásahy celý priemysel ešte viac destabilizujú.

Doubrava zatiaľ nechce predpovedať, ako bude firma ďalej fungovať. „Je možné, že príde aj k rozpredaju majetku,“ pripustil. Celkovo najohrozenejšie sú tie oblasti, kde sa výrazne angažuje štát, teda správa lesa či nákup dreva.

Problémy CE Wood nie sú pre trh prekvapením. Firma už dlhší čas zápasila so stratou.

„CE Wood nemá žiadnu šancu prežiť, je v príliš zlej kondícii,“ povedal šéf konkurenčnej spoločnosti Less Jan Mičánek. Podnik sa podľa neho vyčerpal neustálym bojom so štátom pre objednávky Lesov ČR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: CE WOOD - Spoločnosť pravidelne vystavovala aj na nitrianskom veľtrhu LIGNUMEXPO - LES

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments