Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Belgickí poľnohospodári chcú zablokovať prístav Zeebrugge

Belgickí poľnohospodári chcú zablokovať prístav Zeebrugge
insert_photoilustračná foto poľnoinfo.sk - Opatrenia polície počas demonštrácie v Belgicku.

Belgickí poľnohospodári plánujú oddnes zablokovať prístupové cesty ku kontajnerovému prístavu Zeebrugge na protest proti rastúcim nákladom, politike Európskej únie v oblasti životného prostredia a dovozu lacných potravín. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne médiá.

Protestujúci plánujú zablokovať prístup do severomorského prístavu, druhého najväčšieho v krajine, najmenej na 36 hodín od 14.00 h SEČ, uviedol list De Tijd s odvolaním sa na organizátorov a políciu. Dodal, že blokáda by mohla trvať až do stredajšieho večera.

“Polícia dostala informácie o akcii v prístave Zeebrugge,” uviedol hovorca prístavnej správy. Čo bude akcia obnášať, nie je jasné.

Podľa štátnej televízie RTBF narušili poľnohospodári dnes ráno premávku tiež v blízkosti holandských hraníc na diaľnici E19, kde kolóna traktorov smerovala k prístavnému mestu Antverpy.

Belgickí poľnohospodári v pondelok zablokovali diaľnice na juhu Belgicka a zaparkovali traktory blízko budovy Európskeho parlamentu v Bruseli. Belgický premiér Alexander De Croo sa má dnes stretnúť so združeniami poľnohospodárov.

V posledných týždňoch poľnohospodári v celej Európe vrátane Nemecka, Poľska, Rumunska a Francúzska demonštrovali kvôli tomu, čo označujú za nadmernú byrokraciu, vysoké náklady na pohonné hmoty a nekalú konkurenciu vyplývajúcu z liberálnej obchodnej politiky Európskej únie.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: ilustračná foto poľnoinfo.sk - Opatrenia polície počas demonštrácie v Belgicku.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments