Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Legislatíva Z domova

Baláž: Na podporu agrosektora má ísť 50 miliónov eur

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 383
UniCredit Bank 2018

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR by malo mať v budúcom roku v rozpočte k dispozícii 50 miliónov eur na podporu v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva.

Navrhuje to v rámci pozmeňujúceho návrhu k štátnemu rozpočtu na rok 2019 poslanec SNS Radovan Baláž spolu s koaličnými poslancami Smeru-SD a Mosta-Híd.

Prostriedky pre poľnohospodárov a potravinárov by mali plynúť z plánovaného osobitného odvodu pre obchodné reťazce. Ak však bude príjem do rozpočtu z osobitného odvodu nižší ako 50 miliónov eur, táto suma sa má podľa Baláža dorovnať práve z kapitoly Všeobecná pokladničná správa.

„Cieľom návrhu uznesenia je, aby rozpočet Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky mal v tomto prípade na podporu v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva finančné prostriedky vo výške 50 miliónov eur,“ opísal.

O štátnom rozpočte na budúci rok začali poslanci rokovať v piatok (30. 11.). Z dôvodu neprítomnosti ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) v pondelok (3. 12.) nadviazali na prerušenú diskusiu o takzvanom zákone roka v utorok.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.