Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

ASYF: Súhra okolností môže naštartovať poľnohospodárstvo správnym smerom

ASYF: Súhra okolností môže naštartovať poľnohospodárstvo správnym smerom
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Združenie mladých farmárov na Slovensku – ASYF pozitívne privítalo Programové vyhlásenie vlády SR na roky 2020-2024.

„Po preštudovaní programového vyhlásenia vlády vnímame pozitívne, že sa začína zaoberať udržateľnými riešeniami pre slovenský vidiek. Z nášho pohľadu očakávame, že to budú skutočné riešenia, ktoré prinesú aj konkrétne legislatívne nástroje a pevne veríme, že to nezostane len na papieri. Dúfame, že pri riešení takejto dôležitej témy sa bude pristupovať s vysokou zodpovednosťou a odbornosťou,“ informuje Milan Jurky, predseda ASYF.

Ten je presvedčený, že práve súhra okolností – začínajúcich pozemkových úprav, vznikajúcej novej spoločnej poľnohospodárskej politiky a novej vlády dáva nádej na naštartovanie slovenského poľnohospodárstva správnym smerom.

Pri zastropovaní priamych platieb považujú mladí farmári programové vyhlásenie vlády za veľmi všeobecné, pretože na danú formuláciu sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu.

„Je dôležité, aby zastropovanie prebehlo na konečného užívateľa výhod. Čo sa týka odpočtu mzdových nákladov, s tým nemáme problém,“ povedal Milan Jurky.

Ten pripomína, že ASYF si uvedomuje vážnosť problematiky a preto sú pripravení k odbornej diskusii k napĺňaniu programového vyhlásenia vlády.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments